Четверг, 21 января, 2021
Головна Погляд Залишитись здоровим, або чому не варто хворіти зараз

Залишитись здоровим, або чому не варто хворіти зараз

Здоров’я – це першочергова необхідність людини. Однак, серед круговерті насичених буднів ми згадуємо про здоров’я вже тоді, коли воно підводить.

Дуже важливо нам всім навчитись піклуватись про себе і бути відповідальними за своє здоров’я. А в теперішній ситуації пандемії Covid 19 це буде ще й найбільшим альтруїзмом – уникати будь-яких захворювань. Чим більше людей будуть здоровими, тим більше хворих отримають всю необхідну допомогу. Зміцнюйте свій організм, підліковуйте хронічні захворювання, чим здоровіші ви будете – тим менш страшний для вас вірус. Медики рекомендують добре харчуватись, вести активний спосіб життя, вживати більше вітамінів С, D та цинку.

Проте, страшними для нас є не лише віруси, але й звичайні хвороби. По статистиці серцево-судинні захворювання перші в списку причин смертей в Україні, а основною причиною їх є нездорове харчування. Ми всі володіємо значно більшою владою над своїм здоров’ям, ніж лікарі, адже харчування повністю залежить від нас. Медицина справляється в основному із наслідками, в той час як ми можемо попередити та уникнути захворювання.  

Харчування 

Перш за все подбайте про те, щоб ваше харчування було якомога здоровішим. Як казав Гіппократ:  “Ми те, що ми їмо”. Фундаментом хорошого здоров’я є збалансований різноманітний раціон. Згідно із затвердженими МОЗ України “Рекомендаціями щодо здорового харчування дорослих», фрукти та овочі мають складати близько половини добового раціону. 

Щоб отримувати всі необхідні поживні речовини раціон повинен містити крім  овочів та фруктів ще цільнозернові злаки, здорові джерела білка та здорові джерела жирів. Подбайте про достатню кількість рослинного білка (міститься у бобових, сочевиці, нуті, крупах, грибах та багатьох овочах), джерела кальцію, цинку, заліза та вітаміну В12. Для хорошого засвоєння заліза також важливими є вітаміни С та D. Багато цікавих ідей для збалансованого харчування можна знайти в путівниках кампанії Здорово їмо

Окрім харчування є ще кілька факторів впливу на здоров’я та самопочуття:

Вода 

Води завжди має поступати вдосталь та в найкращій формі. Пиття чистої профільованої води сприятиме розрідженню крові, кращому транспортуванню вітамінів та виведенню токсинів. 

Клітковина

Сирі овочі та фрукти є хорошим джерелом клітковини, що діє як сорбент для токсинів, а також сприяє розвиткові корисної мікрофлори кишківника. Своєю чергою, збалансована мікрофлора кишківника покращує рівень засвоєння вітамінів, мікроелементів та інших поживних речовин, а тому зміцнює імунітет. 

Вітаміни 

Достатня кількість вітамінів в організмі людини підвищує активність імунної системи та полегшує лікування хвороб. Всі захворювання виникають внаслідок дисбалансу певних речовин в організмі. Це може бути надлишок шкідливих речовин, чи нестача корисних речовин вітамінів, макро- і мікроелементів, та інших речовин, що допомагають організму функціонувати правильно. Тому варто регулярно здавати аналіз крові, і якщо виявиться певний дисбаланс пропити курси необхідних вітамінів. 

Фізкультура 

Від того чи достатньо ви рухаєтеся залежить дуже багато, в тому числі й ефективність обміну речовин та засвоєння вітамінів.  Якщо ваш графік дуже щільний, поставте за мету займатись 10 хвилин щоранку. Коротка розминка краще, ніж відсутність розминки взагалі. Якщо ви відчуваєте, що втомились і краще полежати розглядайте розминку як щось таке, що наповнює енергією, а не забирає її у вас. Бо насправді так і є. Починайте з маленьких розминок тривалістю в кілька хвилин. Так більша ймовірність того, що звичка закріпиться. Мотивацію та поради щодо занять спортом шукайте на сайті кампанії “Світла сторона Сили”.

Достатній сон 

Сон це можливість для організму відновити всі свої ресурси. Хороший сон є запорукою міцного імунітету та здоров’я загалом: він впливає на здоров’я серцево-судинної системи, нормалізацію ваги, здатність до зосередження та самоконтролю, рівень стресу, пам’ять та самопочуття.  

Хороший настрій

Настрій та здоров’я взаємопов’язані. Тому старайтеся дивитись на світ позитивно, життєрадісно та з гумором, і таке сприйняття природним чином створить у вашому житті, та житті тих, хто поруч, більше здоров’я та добробуту. 

Обставини нам не під силу змінити, головне відшукати те, що справді залежить від нас. Тому направляйте свою увагу на те, щоб добре харчуватись, займатись фізкультурою, висиплятись, пити вдосталь води й отримувати всі необхідні вітаміни. Піклуйтеся про себе і залишайтеся здоровими!

Підписуйтесь на BitukMedia в Telegram та Facebook і читайте хороші новини!