Среда, 14 апреля, 2021
Головна Погляд Українські медіа в окупованому Криму і на Донбасі - що зроблено

Українські медіа в окупованому Криму і на Донбасі — що зроблено

Чому для національних інтересів в інформаційній сфері розвиток супутникового телебачення і середньохвильового радіомовлення є стратегічно важливим?

Тому що завдяки саме цим технологіям ми забезпечуємо практично повне охоплення сигналом українських телеканалів і окремих радіостанцій тимчасово окупованого Криму і непідконтрольних районів Донецької і Луганської областей.

★ Кількість українських супутникових телеканалів за останні 4 роки було збільшено Національною радою більш ніж удвоє — до 117

★ Кількість українських радіостанцій, що мовлять із супутників, було збільшено до 9

★ У 2014 році було організовано мовлення UA: Українське радіо з Луча на частоті 549 АМ, що дозволяло радіостанції мовити на всю територію Криму.

Мовлення тимчасово припинилося всередині 2019 року через недофінансування Суспільне мовлення. Очікую, що воно автоматично відновиться вже в цьому році.

★ У 2017 році Комісія з питань розвитку мовлення на сході і півдні країни організувала мовлення «UA: Українське радіо» в Часовому Ярі Донецької області в напрямку ОРДЛО на частоті 873 АМ

★ У 2019 році Комісія організувала мовлення Радіо «Крым Реалии» в Чонгарі Херсонської області в напрямку Криму на частоті 648 АМ

(!) Жодна інша технологія не забезпечує подібного масштабного охоплення українським телерадіосигналом тимчасово окупованих територій.

(!) І, найголовніше, супутниковий і середньохвильовий сигнали поширюються на цих територіях вільно, без перешкод.

Отже, відповідь на запитання про стратегічні пріоритети є очевидною.

Що стосується ефірного наземного мовлення (аналогового та цифрового/багатоканального), воно, через локальний характер поширення сигналу, є найбільш ефективним саме для використання на підконтрольних Уряду територіях, та є лише додатковим інструментом для мовлення на території ОРДЛО та Криму.

Більше про результати розвитку українського телерадіомовлення в Донецькій, Луганській, Херсонській областях і на територію Криму у 2014-2019 роках — на сайті Національної ради.

Підписуйтесь на BitukMedia в Telegram та Facebook і читайте хороші новини!