Понедельник, 25 января, 2021
Головна Погляд Штучне чи справжнє: як легко розпізнати натуральне хутро?

Штучне чи справжнє: як легко розпізнати натуральне хутро?

Хутро — хороший вибір для морозних зимових днів або холодних осінніх вечорів, оскільки воно забезпечує тепло і комфорт, навіть тоді, коли температура опускається нижче нуля. Але як переконатися, що одяг, який ви плануєте придбати, виготовлений зі штучного матеріалу, а не зі справжнього хутра лисиці або норки? Іноді досить запитати у продавця, але якщо він не має необхідних знань, ви завжди можете скористатися переліченими нижче методами перевірки.

  • Вивчіть базовий шар матеріалу

Виберіть річ, яка вас цікавить, і перевірте м’якість щетини на підкладці. Натуральне хутро біля шкіри буде м’якшим і густішим, а його структура може навіть нагадувати пір’я. Штучним матеріалам також надають м’якості, але, у порівнянні з першими, вони все одно залишаться грубішими та жорсткішими. Також варто звернути увагу на матеріал, до якого кріпиться хутро. У випадку зі штучним хутром — це буде однотонна тканина, а у випадку зі справжнім хутром — дублена шкіра.

  • Зверніть увагу на кінчики

Інший спосіб — вивчити кінчики покрову. Хутро, виготовлене з пластику, має властивість затуплятися на кінцях (воно також обробляється на етапі виробництва), тоді як справжнє хутро має тенденцію звужуватися на кінчиках (подібно до людського волосся, яке має товстіший корінь і тонші кінчики).

Однак цей тест може виявитись оманливим, якщо справжнє хутро було оброблене.

  • Зверніть увагу на запах

Штучне хутро пахне, як будь-який інший вид одягу. Навпаки, шаль або пальто з шерсті чи хутра тварин мають специфічний, часто неприємний запах, який може викликати відчуття задишки.

  • Ціна

Штучне хутро зазвичай в рази дешевше натурального. Навряд чи десь можна купити шубу з натурального хутра за 2 тисячі гривень. Тоді як в масмаркетах зараз усюди представлені штучні шуби за доступними цінами. В Україні навіть є свої виробники одягу зі штучного хутра, де за приємними цінами можна знайти не лише шуби, а й, скажімо, рукавиці та шапки.

Якщо ви все ще не впевнені в походженні певного хутра, завжди є можливість не купувати й не носити його взагалі. Індустрія моди пропонує безліч різних видів матеріалів, які також можуть зігріти вас і забезпечити вам належний рівень комфорту.

Щоб перевірити, чи обраний вами бренд продає хутряний одяг чи ні — скористайтесь сайтами, на яких зібрані всі бренди: українські та всесвітньо відомі, що відмовились від використання хутра у своїх колекціях.

Переклад та адаптація з польської: Альберт Мончка кампанії «Вільний від хутра ритейл» від ГО «Відкриті клітки Україна»

Альберт Мончка

Магістр прикладної лінгвістики, перекладач, локалізатор програмного забезпечення, активіст кампанії «Світла сторона сили»

Всі блоги автора

Підписуйтесь на BitukMedia в Telegram та Facebook і читайте хороші новини!