Середа, 26 Лютого, 2020
  Головна Блоги Мої думки тихі про нові українські кінопрем’єри

  Мої думки тихі про нові українські кінопрем’єри

  Із трьох нових українських прем’єр подивився дві: «Пекельна хоругва» і «Мої думки тихі». Поки ще не дивився “Котиків”, але обов’язково перегляну найближчими вихідними.

  Що хочу порадити тим, хто ще роздумує – мерщій у кінотеатри! Я бачив відсотків 80 українських прем’єр останніх років. І, скажу чесно, жоден фільм не викликав таких щирих і глибоких емоцій, як вищезгадані.

  “Мої думки тихі” – дуже життєвий і наближений до реальності. Ірма Вітовська прекрасно впоралася із роллю жінки і матері, чия молодість згасає і яку лякає перспектива доживати віку на самоті. Андрій Лідаговський дуже органічний у ролі звукорежисера Вадима, який отримав шанс розпочати нове життя у Канаді, але по суті – все ще шукає шляхи до розуміння себе самого.

  У фільмі дуже прості, але щирі діалоги. Багато гумору. Мабуть, кожен, хто переглядав стрічку, у якийсь момент зловив себе на думці, що у його житті була точно така ж ситуація або жарт. Це дуже поєднує глядача із героями, перетворює фільм на дзеркало нашого життя, побутових ситуацій і відносин.

  Виключенням є, хіба що, сцена із прикордонниками. Вона далека від реальності та театрально гіперболізована. Але, мабуть, так і має бути у комедії.

  Що стосується “Пекельної хоругви”, то відразу “поза кадром” хочеться залишити графіку, “пекельні” декорації та масові сцени. Та вони і не є головними у фільмі.

  Відверто кажучи, зовсім не зрозумів обмеження 12+ на кінострічку. Моя думка, що саме дітям до 12 років цей фільм потрібно дивитися обов’язково! У стрічці простими і доступними для сприйняття дитини конструкціями пояснюються складні і фундаментальні поняття Батьківщини, історії, родини, честі та гідності, любові… Фільм не містить насилля, надмірності у будь-чому, тому обмеження 12+ дійсно виглядає незрозумілим.

  Дорослі теж найдуть у цій стрічці багато корисного: натяки на історичні паралелі, стосунки з дітьми, питання Віри…

  А ще – “Пекельна хоругва” – це хороша Різдвяна історія. Тому сподіваюся, що наступного року усі, хто не встигне у кінотеатри – побачать фільм на телеекранах.

  Приємно спостерігати, як від фільму до фільму підіймається з колін нове українське кіно: самобутнє, цікаве, неповторне. Чекаємо нових прем’єр!

  Підписуйтесь на BitukMedia в Telegram та Facebook і читайте хороші новини!

  Слідкуй за нами в Telegram

  Слідкуй за нами в Facebook

  Слідкуй за нами в Youtube