Воскресенье, 20 июня, 2021
Головна Погляд Київ потрапив до рейтинг ста найкращих міст світу — розслідування Максима Бахматова

Київ потрапив до рейтинг ста найкращих міст світу — розслідування Максима Бахматова

Київ увійшов до списку 100 найкращих міст планети від канадської компанії Resonance Consultancy. Засновник організації Офіс Трансформації Максим Бахматов розібрався, наскільки чесний рейтинг і які проблеми міста були проігноровані.

Київ посів 87 місце в рейтингу, обігнавши німецький Ґановер, столицю Білорусі Мінськ, британський Манчестер і польський Краків. Про це навіть написали на офіційному ресурсі Київради .

Хто створив рейтинг?

Рейтинг World’s Best Cities створила канадська компанія Resonance Consultancy, яка займається стратегією, брендингом і комунікацією в містах, роблячи їх більш туристично привабливими.

Для України і власне Києва Resonance Consultancy не розроблювали жодного проєкту, проте, у їхньому портфоліо є кілька міжнародних кейсів. Водночас діяльність компанії не викликає великого інтересу у публіки: на сторінках Resonance Consultancy у соціальних мережах трохи більше тисячі передплатників, а публікації набирають близько десятка реакцій «, – розповідає Бахматов.

Як формують рейтинг

На сайті Київради розповіли, що для формування рейтингу міста оцінювали за такими категоріями:

 • безпека;
 • якість інфраструктури;
 • доступність транспорту;
 • кількість установ культури;
 • рівень розвитку бізнесу тощо.

Насправді на сайті Resonance Consultancy вказані трохи інші категорії:

 1. Місцевість – сюди включали оцінку погодних умов, околиць, пам’яток, безпеки.
 2. Продукт – наявність (не якість) інфраструктури, тобто розташування біля аеропорту, а також кількість музеїв та інших визначних пам’яток.
 3. Культурна програма – магазини для шопінгу, кафе, розважальні центри, концерти.
 4. Люди – рівень міграції та кількість іноземних студентів.
 5. Добробут – рівень зайнятості та кількість робочих місць.
 6. Просування – кількість запитів на пошукових сайтах і рекламні кампанії міста.

До того ж у рейтингу не враховували ані ситуацію із заторами, ані якість громадського транспорту, ані рівень життя – категорії, у яких місто значно відстає. У 2020 році Київ посів сьоме місце в світі за індексом заторів, а в рейтингу міст за оцінкою якості життя, столиця виявилася на 142 місці. У рейтингу Smart City Index за 2020 році Київ розташувався на 98 сходинці.

Таким чином рейтинг Resonance Consultancy не є повністю чесним, адже неможливо оцінити місто, використовуючи лише шість категорій. Міжнародна консалтингова компанія Mercer’s Quality of living survey, наприклад, використовує для цього 39 категорій.

Джерело

Підписуйтесь на BitukMedia в Telegram та Facebook і читайте хороші новини!