Понеділок, 23 Березня, 2026
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Повернувся з полону і зняв своє фото: історія захисника Маріуполя

Важливо

Майже чотири роки полону і момент, який став символом повернення. Захисник Маріуполя сам зняв своє фото з банера на Алеї Віри та Надії.

Про це розповідає «Суспільне Хмельницький».

У місті Ізяслав звільнений з російського полону офіцер Василь Ткачук зняв власне фото з банера, на якому розміщені портрети полонених і зниклих безвісти захисників України.

Подія відбулася 22 березня на Алеї Віри та Надії. Підтримати військового зібралися понад 200 людей.

Василь Ткачук родом із села Білогородка на Хмельниччині. Ще у 2014 році він став на захист України, а з початком повномасштабного вторгнення був серед оборонців Маріуполя. 25 березня 2022 року військовий потрапив у російський полон, де провів майже чотири роки.

У січні 2024 року його засудили до довічного ув’язнення, однак уже в лютому 2026-го Ткачука звільнили під час обміну полоненими між Україною та рф.

Підтримати побратима прийшов і колишній військовополонений Іван Бурдим. Він зізнався, що атмосфера зустрічі була особливою. «Це було дуже круто та сильно. Люди дають зрозуміти, що тебе чекають, що ти важливий у цьому суспільстві», — сказав він.

Емоціями поділилася і керівниця місцевого осередку громадської організації «Об’єднання Захисників України та їх родин» Тамара Горнюк. «Я дуже мрію, щоб кожен, хто на цьому банері, прийшов і сам зняв своє фото», — зазначила вона.

Водночас у родині військового ще чекають на одну звістку: батько Василя, Олег, з грудня 2022 року вважається зниклим безвісти.

Алею Віри та Надії в Ізяславі відкрили 25 жовтня 2025 року. На банері розміщено понад 100 світлин українських захисників, які перебувають у полоні або вважаються зниклими безвісти.

За даними місцевої влади, під час обміну 5 лютого додому повернулися шестеро жителів Хмельниччини.

Цей момент у Ізяславі став нагадуванням: за кожним фото на банері — історія очікування, яка ще має завершитися поверненням.

Як розповідало BitukMedia, у селі Макіївка на Чернігівщині громада зустріла свого Героя – Григорія Петровича Кужеля, який повернувся з російського полону. Чоловік власноруч зняв своє фото зі стенда безвісти зниклих на сільський Алеї надії.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі