Звичайна прогулянка до торговельного центру ледь не завершилася трагедією. У Києві лікарі НДСЛ “Охматдит” врятували трирічного Артема, який отримав важку травму печінки після падіння металевої полиці.
Про це повідомили в пресслужбі дитячої лікарні.
Інцидент стався під час сімейного походу за зимовим взуттям. Поки батьки обирали дитині чобітки, хлопчик зацікавився полицею із засобами для догляду за взуттям. У момент, коли дитина потягнулася до верхнього ряду, конструкція перекинулася й впала просто на нього.
За словами матері Артема, хлопчик почав різко бліднути, з’явилися блювотні маси з домішками крові. Батьки негайно звернулися по медичну допомогу та привезли дитину до “Охматдиту”.
У приймальному відділенні лікарі провели термінове обстеження, включно з комп’ютерною томографією. Діагностика виявила важку закриту травму живота — пошкодження лівої частини печінки з масивною внутрішньочеревною кровотечею. Стан дитини медики оцінили як критичний.
Хірургічну операцію розпочали невідкладно — вже за пів години після надходження пацієнта до лікарні. “При закритій травмі печінки п’ятого ступеня рішення має прийматися за хвилини. В операційній ми побачили пошкоджену ліву частину печінки з ушкодженням магістральних судин і величезною крововтратою. Кровотечу вдалося зупинити. А травмовану частину ми видалили шляхом резекції печінки так, щоб збережена частина змогла нормально працювати”, – розповів Олег Годік, хірург-трансплантолог.
Через масивну крововтрату дитині знадобилося переливання. Медики застосували апарат Cell Saver, який дозволяє очищати та повертати пацієнтові власні еритроцити.
Після операції Артем перебував у лікарні два тижні. Його стан стабілізувався, і хлопчика виписали додому. Попереду — медикаментозне лікування, обмеження фізичної активності та регулярні контрольні обстеження для моніторингу відновлення печінки.
Лікарі наголошують: закриті травми живота у дітей не є рідкістю, а в подібних випадках вирішальне значення має швидкість звернення за кваліфікованою медичною допомогою. Зволікання може призвести до тяжких ускладнень або загрози життю.
Ця історія ще раз нагадує, наскільки небезпечними можуть бути, здавалося б, звичайні предмети у громадських місцях — і наскільки вирішальною є робота лікарів, які щодня рятують дитячі життя.
Раніше BitukMedia розповідало про небезпеку велосипедів. Падіння на кермо розірвало печінку 10-річного Тараса з Рівненщини майже навпіл. Хлопчик втратив до шести літрів крові — це два власних об’єми циркулюючої крові. Дитину врятували медики трьох міст.

