Site icon Bituk Media

Ярмарок овочів-велетнів: городники знову переписали історію світових рекордів – 7 за день

Фото - Three Counties/ Facebook

Гігантські моркви довжиною з вудку, гарбузи вагою з міні-авто і перці, схожі на батони. Щороку у вересні британські фермери вимірюють свої овочі-велетні. Цьогоріч на чемпіонаті в Молверні встановили одразу сім світових рекордів!

Про це розповідає сайт Книги рекордів Гіннеса.

Щоосені у Великій Британії проходить подія, яка збирає найзатятіших городників з усієї країни. Це Національний чемпіонат Великої Британії з вирощування овочів-велетнів CANNA, що відбувається під час Молвернського осіннього шоу в графстві Вустершир.

Тут змагаються не лише гарбузи й кабачки — у кожній із десятків категорій на кону світові рекорди, які фіксують представники Книги рекордів Гіннеса.

Змагання не для слабкодухих. Адже транспортувати гігантські овочі, які іноді важать сотні кілограмів, — справжній квест: потрібні і вантажівки, і крани. А будь-яка тріщина під час перевезення може миттєво позбавити фермера шансів на виграш.

На виставці суддя оглядає зразки, оцінює їхній стан і розміри за допомогою рулетки або ретельно відкаліброваних ваг, щоб визначити, чи встановили вони новий рекорд — британський, європейський чи світовий.

2025 року Книгу рекордів Гіннесса представляв старший головний редактор Адам Міллуорд (Adam Millward). Він разом із головним суддею Національного чемпіонату CANNA UK Себастьяном Сускі (Sebastian Suski) зареєстрував аж сім нових рекордів. Усі городники-переможці – британці.

Серед фаворитів традиційно опинився Пітер Глейзбрук із Ноттінгемширу, який вже має майже 30 титулів і став інтернет-мемом після фото з гігантською цибулею.

Марк Беггс із Дорсету теж не полишає амбіцій: хоча він здобув титул за найдовший кабачок, омріяна перемога у категорії “найважчий” вислизнула з рук — його 111-кілограмовий гігант програв нинішньому рекордсмену лише кілька кілограмів.

Фермер не здається: “Моя мрія — повернути світовий рекорд за найважчий кабачок. І я не зупинюся, поки не зроблю це”, — заявив Беггс.

Своєрідний тріумф відсвяткував і Грем Баррат, який, окрім рекордної висоти люфи, зібрав і “врожай” інших титулів — за найдовшу й найважчу люфу. Він пояснює успіх кліматом: м’яка весна і тепле літо цього року сприяли “екзотам”.

Попри нові досягнення, деякі старі рекорди роками залишаються неперевершеними — наприклад, найбільша картопля (4,98 кг) від того ж Глейзбрука зразка 2011 року.

Не менш вражаючими були й гігантські гарбузи. Брати Патон із Гемпшира представили 1117-кілограмову “гарбузове крісло” — однак до власного національного рекорду 2022 року їм забракло майже сотні кілограмів. Світовий же титул наразі утримує американець Тревіс Джінгер з Каліфорнії, який у 2023 році виростив гарбуз вагою 1246,9 кг.

Молвернське шоу довело: овочі можуть бути не просто їжею, а справжнім спортом, наукою і видовищем. І хто знає, які ще рекорди чекають на світ у наступному сезоні?

Як розповідало BitukMedia, українець з Індіани виростив сонях, що побив світовий рекорд.