Site icon Bituk Media

Повернути вкрадений епос: Тарас Томенко екранізує “Слово о полку Ігоря”

Український режисер Тарас Томенко, автор фільму “Будинок “Слово”: Нескінченний роман”, готує нову масштабну екранізацію. На черзі — “Слово о полку Ігоревім”, один з найвидатніших літературних епосів XII століття, який Росія роками намагалася привласнити собі. Чому саме зараз настав час повернути українцям їхній епос?

Компанії САЛАМЕЯ Фільм” та “ПРОНТО Фільм” за підтримки Українського культурного фонду вже працюють над концепцією та сценарієм, а невдовзі глядачам обіцяють перший тизер.

Над стрічкою спільно працюють художники, історики та кінематографісти, які прагнуть оживити текст, що понад 800 років залишається актуальним для України.

“Саме зі “Слова о полку Ігоря” почалася системна фальсифікація історії через привласнення української культури, яку росія видавала за свою. У поемі розповідається про похід князя Ігоря на половців. Якщо подивитися на карту сучасної України, місця цього походу повністю збігаються з теперішньою лінією фронту: Чернігів, Курськ, Рильськ, Покровськ і Донецьк. 800 років протистояння з ворогом триває. І сьогодні ми маємо повернути свою історію, своїх героїв, свій епос, своє Слово”, — наголосив Томенко.

“Росія намагається переписати минуле, але українська культура має власний голос. Наш фільм — це акт спротиву і водночас доказ, що наша історія належить нам. І жодна імперія не здатна стерти те, що викарбуване в серці українського народу”, — коментує продюсерка фільму Світлана Яцинич.

“”Слово о полку Ігоря” нагадує нам: минуле та сьогодення України пов’язані боротьбою за свободу”, — додає продюсер Максим Асадчий.

Сюжет майбутнього фільму розгортається у 1185 році. Попри давнє пророцтво про загибель, князь Ігор вирушає у похід проти половців. Він потрапляє у пастку хана Кончака та в полон, де проходить важкі моральні й фізичні випробування.  Він відмовляється зректися Батьківщини та сім’ї і перемагає наймогутнішого батирa Сходу. 

Що відомо про майбутній фільм:

Режисер упевнений, що “Слово о полку Ігоря” стане не лише важливою культурною подією для українців, а й помітною роботою для світової кіноспільноти. Є шанси, що стрічка стане візитівкою сучасного українського кіно на міжнародних фестивалях.

Дебютна ігрова картина Тараса Томенка “Будинок “Слово”: Нескінченний роман вже довела його майстерність, отримавши шість премій “Золота дзиґа”, зокрема за найкращий фільм та режисуру.

Тепер режисер ставить перед собою ще амбітнішу мету – повернути у світовий контекст український епос, який століттями привласнювала Росія.

Як розповідало BitukMedia, у національному кінопрокаті несподівана сенсація: документальний фільм “Антарктида” зміг потіснити гучну комедію й увійти до трійки найкасовіших українських фільмів усіх часів.