Літнє подружжя з Куала-Лумпура (Малайзія) стало жертвою штучного інтелекту: побачивши відео з нібито туристичним сюжетом про мальовничу канатну дорогу, вони вирушили в тривалу подорож, аби побачити “курорт” на власні очі. Та прибувши на місце, з подивом дізналися — усе побачене в ролику було фальшивкою, згенерованою ШІ.
Про це розповідає SCMP.
30 червня працівниця готелю у малайзійському штаті Перак опублікувала в соцмережах історію, що швидко стала вірусною. До готелю заселилося літнє подружжя з Куала-Лумпура, яке спеціально проїхало 3 години, щоби побачити канатну дорогу з відео каналу TV Rakyat.
У ролику показували, як телеведуча їде мальовничою трасою Kuak Skyride, милується краєвидами, бере інтерв’ю у туристів і вечеряє в розкішному ресторані з видом на гори.
Але приїхавши до містечка Куак Хулу, пара не знайшла нічого з побаченого. Співробітниця готелю пояснила: канатна дорога та весь сюжет — плід генерації штучного інтелекту. За її словами, спочатку вона сприйняла питання гостей як жарт, але згодом зрозуміла, що ті справді повірили у вигадану атракцію. Коли жінка пояснила, що ані ведуча, ні туристи, ні курорт не справжні, гостя розгнівалась і навіть пригрозила судом “журналістці” з відео. Її розпачливе питання: “Чому вони таке роблять з людьми?” — стало болючим відлунням нової цифрової реальності.
Малайзійське видання Says повідомило про ще один подібний випадок: інші батьки, повіривши тому самому відео, витратили 9 тисяч ринггітів (понад 2 тис. доларів США), аби орендувати фургон для поїздки до неіснуючої атракції.
Відео, яке спричинило хвилю обурення, вже видалили. Але інцидент викликав гарячі дискусії в Мережі. Користувачі закликають до термінового ухвалення закону про регулювання штучного інтелекту. Один із коментарів: “Навіть молоді люди могли б повірити побаченому. А літні — і поготів. Я зрозумів, що це згенеровано ШІ, лише прочитавши коментарі під відео”.
У Малайзії поки немає чіткої законодавчої бази щодо регулювання ШІ-контенту. Наприкінці 2023 року влада оголосила про створення національного офісу з питань штучного інтелекту для формування майбутніх політик, але випадки на кшталт цього вимагають швидких і конкретних дій.
Історія про “курорт-примару” стала яскравим нагадуванням, наскільки реалістичними вже є фейкові відео, і наскільки вразливими перед ними залишаються люди незалежно від віку.
Як розповідало BitukMedia, 32-річний американець Кріс Сміт запрограмував штучний інтелект на флірт — і не помітив, як закохався. Його віртуальна кохана, яку він назвав Сол, відповіла взаємністю і навіть погодилась на одруження.