У Швейцарських Альпах розгорнулася справжня драма з щасливим фіналом — мініатюрний домашній собака допоміг рятувальникам знайти свого хазяїна, який впав у восьмиметрову льодовикову тріщину. Завдяки вірному улюбленцю альпініста вдалося підняти на поверхню живим.
Про це розповідає The Guardian.
Компанія Air Zermatt, що спеціалізується на повітряно-рятувальних операціях у швейцарських Альпах, повідомила про незвичайну подію — маленький собака вказав рятувальникам на місце падіння туриста/ Чоловік провалився в тріщину льодовика Fee над курортом Саас-Фе поблизу італійського кордону.
Чоловік разом із собакою вирушив на прогулянку по льодовику у п’ятницю вдень, коли раптово провалився під сніговий місток. Він опинився на глибині близько 8 м і не міг самостійно вибратися. У момент падіння його маленький песик породи чіхуахуа залишився на краю тріщини і не зрушив з місця.
“Поки чоловік був затиснутий у крижаній пастці, його вірний супутник залишався поруч, на самому краю. Це був винятковий порятунок”, — розповіли в Air Zermatt.
Альпініст мав при собі радіостанцію, завдяки якій подав сигнал SOS. Його почув інший турист, однак через складний рельєф йому не вдалося точно визначити місце інциденту. Рятувальна команда з трьох спеціалістів вирушила на місце, однак пошук був складним — отвір у снігу був маленьким, а льодовик — великим.

Раптом один із рятувальників помітив ледь помітний рух на скелі — це був маленький песик, який тремтів на холоді. Він гавкав і сидів прямо біля отвору, через який впав його хазяїн. Завдяки цьому рятувальники змогли точно локалізувати місце падіння, спуститися в тріщину й підняти чоловіка на поверхню. Обох — і людину, і собаку — доставили до лікарні.
В Air Zermatt зазначили, що цей собака “можливо врятував життя своєму господарю”, і назвали його “чотирилапим героєм”.
Хоча спершу собаку описали як чихуахуа, німецьке видання Bild припустило, що це може бути папільйон — порода маленьких декоративних спанієлів.
До речі, в Альпах традиційно використовують великих собак сенбернарів для пошуково-рятувальних місій, і за 200 років вони врятували понад 2 тисячі людей. Проте нині, через повільність і дороговизну утримання, їх дедалі частіше замінюють гелікоптерами і тепловізорами.
Як розповідало BitukMedia, дворічний Боден Аллен з Аризони провів понад 16 годин на самоті в дикій місцевості, де водяться пуми. Знайти його вдалося завдяки псу на ім’я Буфорд — охоронцю ранчо, який, здається, став для малюка справжнім янголом-охоронцем.