Українські науковці з антарктичної станції “Академік Вернадський” показали “цікавезний кадр” – морський леопард пливе в океані, а тюлень-крилеїд відпочиває на крижині, поки захід сонця “фарбує” обрій у фантастичний рожево-фіолетовий (аж до чорничного) колір.
Світлину зробила біологиня 30-ї експедиції Зоя Швидка, розповідають на сторінці НАНЦ у Facebook.
Як пояснюють вчені, саме взимку біля “Вернадського” (а зараз там зима) можна побачити найбільш насичене різнокольорове небо. “Це пов’язано з тим, що сонце не підіймається високо над горизонтом. З низького положення світлу треба пройти довший шлях до поверхні, ніж коли сонце високо над горизонтом, тож кольори розсіюються інакше. “Короткі” сині хвилі поступаються місцем “довгим” червоним, і з рухом сонця змінюється палітра,” – пишуть полярники.
Свою роль відіграють і специфічні антарктичні хмари, а також відбивна здатність поверхні — снігу, льоду чи води. Разом ці фактори створюють унікальні візуальні ефекти.
Полярники та полярниці, які нині продовжують наукову місію в Антарктиці, завдяки ЗСУ можуть не лише проводити дослідження світового рівня, а й дарувати світу такі дивовижні знімки.
До речі, серед антарктичних дослідників є і “бойові пінгвіни” — учасники експедицій, які нині захищають Україну на фронті. Один із них зараз потребує підтримки, тому команда проводить збір коштів, взявши участь у якому можна виграти унікальний антарктичний мерч.
Деталі — у дописі на сторінці Національного антарктичного наукового центру.
Як розповідало BitukMedia, посеред антарктичної зими до української станції “Академік Вернадський” несподівано завітав пернатий гість. Субантарктичний пінгвін з’явився просто біля головного входу — і це неабияк здивувало наших полярників. Такий візит трапився вперше за всю історію спостережень на острові Галіндез.