Президент Володимир Зеленський посмертно присвоїв звання Героя України пілоту F-16 підполковнику Максиму Устименку. Військовий загинув в ніч проти 29 червня під час відбиття масованого ракетно-дронового удару російських окупантів.
Відповідний указ № 444/2025 опублікований на сайті президента.
Льотчика 1 класу також нагородили орденом “Золота Зірка”.
Максим Устименко 1993 року народження. Як зазначив Зеленський, Устименко воював ще з часів АТО, освоїв чотири типи літаків, і на його рахунку — дійсно важливі результати для України.
У ніч проти 29 червня 2025 року російські окупанти вкотре завдали масованого ракетно-дронового удару по Україні із застосуванням ракет різних типів та ударних БпЛА.
“Пілот застосував увесь комплекс бортового озброєння, збив сім повітряних цілей. Під час відпрацювання останньої – його літак зазнав ушкоджень і почав втрачати висоту. Максим Устименко зробив усе можливе, відвів машину від населеного пункту, але катапультуватись не встиг… Загинув, як Герой!”, розповіли у Повітряних силах.
Тієї ночі рф запустила по Україні 537 цілей. Повітряні сили звітували про збиття 38 ракет та 211 дронів, ще 226 БпЛА були локаційно втрачені.
“Вічного польоту, брате, ти зробив усе, що міг!..”, – написали Повітряні сили.
Як розповідало BitukMedia, 19-річний прикордонник вивів побратимів з напівоточення та став наймолодшим Героєм України.