Site icon Bituk Media

“Туди люди навіть з двома ногами не піднімаються”: ветерани ГУР із ампутаціями підкорили Гімалаї

Фото - Головне управління розвідки Міністерства оборони України/ Facebook

Двоє українських ветеранів спецпідрозділів ГУР МО з ампутаціями — Іван Тарн і Олександр Дашко — здійснили сходження до базового табору Евересту на висоті понад 5 тис. метрів. Їхня мета — не лише подолання гір, а й допомога побратимам у боротьбі з фантомними болями. Участь у проєкті стала серйозним викликом для чоловіків.

Про це повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України. 

Українські розвідники Іван Тарн зі спецпідрозділу “Артан” та Олександр Дашко зі спецпідрозділу “Кракен”, які отримали ампутації внаслідок бойових поранень, зуміли здійснити сходження до базового табору “Еверест”, розташованого на висоті 5280 м.

Участь у сходженні стала частиною благодійного проєкту Limitless (“Без Меж”), спрямованого на підтримку військових з ампутаціями.

У гірській експедиції ветеранів супроводжували досвідчені альпіністи — Тетяна Яловчак і Тарас Поздній.

“Ти усе це бачиш перед собою, але очам важко повірити. Це ніби ти дивишся на дуже-дуже реальні фотошпалери. Неймовірна краса”, – поділився враженнями Іван Тарн.

Для Олександра Дашка участь у проєкті стала викликом — як фізичним, так і психологічним. Адже через ампутацію ноги багато хто не вірив у можливість його сходження.

“Багато хто не вірив у цей проєкт і в мене, бо в мене дуже велика ампутація. Кому б я не розповідав про цю авантюру, мені казали: мовляв, туди люди навіть з двома ногами не піднімаються, а в тебе й так ноги нема, ти ще більше своє здоров’я угробиш — не лізь. Тож мені було важко, але це сходження мають побачити інші хлопці з ампутаціями. Вони повинні побачити, що життя після ампутації є”, ― наголосив Олександр Дашко.

Фото – Головне управління розвідки Міністерства оборони України/ Facebook

Мета проєкту Limitless — привернути увагу до проблем ветеранів із ампутаціями та зібрати 3 млн гривень на боротьбу з фантомними болями, які часто переслідують військових після втрати кінцівок.

“Фантомний біль — це коли в тебе нема ноги чи руки, але вона болить. Вона може свербіти, може зводити — і мозок мусить якось це прийняти. Деякі хлопці мучаться з цим роками”, — пояснюють розвідники.

“До цього моменту українці із ампутаціями не підіймалися на цю вершину. Це більше, ніж просто трек. Це доказ того, що немає меж для тих, хто має мету та силу йти далі. Доказ того, що життя після ампутації є. Цей підйом – про кожного, хто зараз бореться, відновлюється і намагається жити наповнено попри все”, – повідомляють на сторінці проєкту в Instagram.

Проєкт реалізується у співпраці з реабілітаційним центром UNBROKEN Ukraine, а підтримку ініціативі надає Головне управління розвідки Міністерства оборони України. Долучитися до збору коштів можна за посиланням: https://send.monobank.ua/jar/4quiQcktYe

Допоможімо ветеранам разом — підтримаймо тих, хто вже здолав найвищі вершини, щоб підняти інших.

Як розповідало BitukMedia, 51-річний британець Кентон Кул встановив новий рекорд серед не-шерпів, підкоривши вершину Евересту вже в 19-й раз.