Всесвітньовідомий вокаліст гурту U2 Боно подякував ЗСУ за захист. На червоному хіднику Каннського кінофестивалю його супроводжували українські військові-учасники платформи “Культурні сили”. Вони приїхали на запрошення Боно з нагоди прем’єри його документальної стрічки.
Про це розповідає “ШоТам” з посиланням на “Культурні сили”.
До заходу 16-го травня долучилися такі українські військові та музиканти:
- Тарас Столяр — бандурист, розвідник 112-ї бригади ТрО, служить у ЗСУ з 24 лютого 2022 року;
- Ольга Рукавішнікова — скрипалька, гранатометниця, в лавах ЗСУ з першого дня повномасштабного вторгнення, отримала п’ять поранень, втратила око;
- Юрій Іваськевич — оперний співак, стрілець 110-ї бригади ТрО, з 24 лютого 2022 року на фронті. Влітку 2023 року втратив ногу, підірвавшись на міні;
- Валерій Широков — навідник мінометного розрахунку в ТРО із бойовим досвідом та прес-аташе “Культурних сил”;
- Артем Познанський — солдат 59-ї ОШБР та оператор “Культурних сил”;
- Сергій Іванчук — оперний співак і волонтер. 10 березня 2022 року під час евакуації родини з Харківщини, був розстріляний росіянами. Отримав шість кульових поранень, одне з яких пробило легені.
Переглянути цей допис в Instagram
Після премʼєри відбулася закрита музична подія, на якій прозвучали твори українських і світових композиторів. Зокрема “Мелодія” Мирослава Скорика, уривки з італійської опери та “Дума” Дремлюги.
В залі на афтепаті фільма Боно сидять – міністерка культури Франції, дружина і теща Джорджа Клуні, Боно і The Edge з U2, Шон Пенн, вдова і донька Лучано Паваротті тощо.
“І всі під враженням. З кожною композицією Україна стає все ближче і ближче до їх сердець. На рівні, до якого складно добратися, але в якому проростають дуже особливі зерна. І так українська культура стає невідʼємною частиною світової. Не відомо як саме ця не дуже таємна вечеря вплинула на її учасників. Але однозначно вплинула. Це видно неозброєним оком”, – написав під відео Миколай Сєрга.

Прем’єру фільму Боно Bono: Stories of Surrender на Каннському кінофестивалі зустріди 6,5-хвилинною овацією стоячи, що свідчить про сильний емоційний вплив стрічки на глядачів. Ця документальна стрічка є візуальним втіленням сольного шоу Боно, натхненного його мемуарами Surrender: 40 Songs, One Story. У фільмі Боно ділиться особистими історіями про своє дитинство, втрату матері у 14 років, складні стосунки з батьком, знайомство з дружиною та шлях до слави разом з U2. Також він розповідає про свою активістську діяльність та духовні пошуки. Музичний супровід включає акустичні версії пісень U2. З 30 травня фільм буде доступний для перегляду на Apple TV+.
Сам Боно використав момент свого тріумфу на кінофестивалі для того, щоб звернути увагу Європи на Україну та ЗСУ. У своїй промові Боно назвав українських військових, яких запросив на премʼєру своєї стрічки, “друзями з лінії фронту в Україні”. “Я просто хочу подякувати вам, тому що ви зберігаєте нам свободу. Слава Україні!”, — сказав фронтмен U2.

Нагадаємо, у перший день на Каннському кінофестивалі провели програму спецпоказів “День України”. Зокрема показали нову стрічку режисера Мстислава Чернова “2000 метрів до Андріївки”.
Наступного дня в соцмережах “Культурних сил” був опублікований відеоролик про діяльність платформи. “Зміцнюємо моральний дух воюючого народу, який з гідністю долає найтяжчі випробування у своїй історії”, йдеться у повідомленні.
Як розповідало BitukMedia, спеціально до Дня піхоти платформа “Культурні сили” записала музичний альбом “Стоїть піхота”. До нього ввійшли 11 пісень, які написали чинні військовослужбовці Сил оборони України. На одній платівці зібрані абсолютно різні за стилем музиканти, об’єднані спільною метою — висловити подяку тим, завдяки кому стоїть Україна.