Site icon Bituk Media

Від рутини до мрії: чоловік і кіт підкорюють океан і серця підписників

Фото - Sailing with Phoenix

На борту вітрильника посеред Тихого океану, в оточенні хвиль і вітру, Олівер Віджер живе своє найкраще життя — без офісу, без начальства, але з котом і свободою. Йому 29, і він залишив корпоративну посаду, щоб вирушити у плавання з Орегону до Гаваїв. Тепер його історія надихає мільйони підписників у соцмережах.

Про це розповідає AP.

“Світ, чесно кажучи, непростий. І я не думаю, що я один почувався спустошеним на роботі, навіть заробляючи $150 тис. на рік”, — поділився Віджер. — “Люди втомилися працювати до знемоги заради “нічого”. Вони шукають вихід. І я знайшов свій”.

Своє “звільнення з системи” він пояснює переломним моментом: чотири роки тому йому поставили діагноз, який загрожував паралічем. Це змусило переосмислити все — Олівер зрозумів, що не хоче більше носити випрасувані сорочки й голитися щодня заради роботи в шинному бізнесі. Чоловік вирішив: або зараз, або ніколи.

Він звільнився з роботи, маючи $10 тис. боргу, “нуль” на рахунку та одне бажання: купити вітрильник. Витративши свої пенсійні заощадження, самостійно вчився мореплавству — здебільшого через YouTube. Переїхав із Портленда до узбережжя Орегону, де протягом місяців перебудовував своє 15-метрове судно вартістю $50 тис.

Свою подорож, яка розпочалась у квітні, він “документує” у соцмережах під назвою Sailing with Phoenix. Зараз у Олівера більше мільйона підписників у Instagram та понад 800 тис. – у TikTok. Він веде щось на зразок відеощоденника, починаючи свої ролики з привітання: “Привіт, це …. день плавання через Тихий океан, насамоті з моїм котом, з Орегону на Гаваїв”.

Його контент — не лише про красиві заходи сонця і морські пригоди. Це історії про морську хворобу, несподівані поломки, дельфінів і летючих риб на палубі, про моменти самотності, страху й щастя. Підписники називають рішення блогера розпочати нове життя таким, що надихає.

Бувають у подорожі й важкі моменти. Одного разу, наприклад, зламалося кермо — Оліверові довелося самотужки ремонтувати його три години. Другого дня чоловік випадково замкнув себе в моторному відсіку, але зміг вибратися за допомогою гайкового ключа.

Попри відсутність досвіду, Віджер ретельно підготувався до плавання: має супутниковий телефон, рятувальний маяк EPIRB, аварійні сигнали — усе, що радять навіть у Береговій охороні США. Лейтенант-командир Джессі Гармс зазначає: “Історія Віджера — чудовий приклад для популяризації морської безпеки. Важливо, щоб кожен, хто надихається його прикладом, пам’ятав про рятувальні жилети та реєстрацію екстрених засобів”.

Справжнім талісманом мандрівки стала кицька Фенікс. Тварині все подобається, хоча перші кілька днів для Фенікс були “важкими”. “Було так дивно спостерігати за нею. Вона краще за мене справляється на човні. Це найкрутіше. Вона моя найкраща подруга. Я розмовляю з нею як із людиною. У нас повноцінні розмови”, – розповів Олівер NYT.

Попри життя в океані, Віджер не втрачає зв’язку зі світом: викладає відео, продає сувеніри та обмірковує, як підтримувати свою спільноту онлайн. Все це — завдяки рішенню, яке колись здавалося неможливим.

“Колись я вважав це божевіллям. Обігнути світ на вітрильнику? Але тепер я тут. Якщо маєш мрію — йди за нею. Просто зроби це”, — каже Віджер.

Як розповідало BitukMedia, жителька штату Юта (США) подорожує разом зі своєю кішкою Максін. Йдеться не про комфортні вагони або каюти – ці двоє ходять разом у піші походи горами. Тварина може долати щодня понад 40 км.