Site icon Bituk Media

Промайнув роки “синьої книжечки”: 72-річний українець позбувся радянського паспорта

Фото - Міграційна служба Тернопільської області/ Facebook

Через понад три десятиліття після проголошення незалежності України 72-річний мешканець Тернопільщини нарешті отримав паспорт громадянина України. До цього він мав у своєму розпоряджені паспорт зразка СРСР. Історія — не поодинока, але показова, кажуть міграційники.

Про це розповіли в міграційній службі Тернопільської області.

“На підставі судового рішення про встановлення факту постійного проживання на території України на 24.08.1991 року, чоловікові, після проведення процедури встановлення належності до громадянства України, оформлено паспорт громадянина України у формі ID-картки”, – повідомила начальниця Бережанського відділу УДМС у Тернопільській області Любов Кісіль.

Як повідомили в Міграційній службі Тернопільської області, чоловік не мав паспорта громадянина України зразка 1994 року — ні під час загального обміну, ні в подальші роки. Усе своє доросле життя він користувався старим радянським паспортом зразка 1974 року.

Міграційники зазначають, що такі випадки непоодинокі. Це — переважно люди похилого віку, які з різних причин так і не змогли або не встигли оформити документи нового зразка після розпаду СРСР.

“Ця історія — важливе нагадування про те, наскільки значущими є документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство, і яку вагу має людська увага та допомога з боку державних органів”, – зазначають у Міграційній службі Тернопільської області.

І нагадують – кожен громадянин України, який досягнув 14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України.

Як розповідало BitukMedia, 90-річна мешканка Рівного Марія Василівна отримала свій перший закордонний паспорт. Тепер планує відвідати рідних у США, але залишати Україну назавжди не хоче.