29-річний Павло — український військовий, який отримав важке поранення обличчя на фронті. Уламок влучив у зону навколо ока, пройшов через очну орбіту та заблокував лобову пазуху. Його історія — це приклад того, як міжнародне медичне партнерство здатне рятувати навіть у найскладніших клінічних ситуаціях.
Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
У столичній лікарні “Феофанія” фахівці Центру патології ЛОР-органів ухвалили складне, але продумане рішення — не витягати уламок через рановий канал пацієнта, щоб не пошкодити структури ока. Замість цього лікарі центру патології ЛОР-органів провели ювелірну операцію — вилучили уламок через порожнину носа, одночасно забезпечивши дренаж лобної пазухи. Це дозволило зберегти анатомічну цілісність і дати Павлу шанс на ефективне відновлення.
Під час операції було застосовано методики, які українські лікарі засвоїли завдяки партнерству з французькою клінікою CHU de Lille. Хоча у Франції лікарі рідко мають справу з бойовими травмами, саме їхній досвід та технології допомогли знайти оптимальний шлях у цьому випадку.
Ще один приклад такої співпраці — лікування 42-річного пацієнта Олександра з ускладненою остеомою лобової пазухи. Раніше йому провели лікування у клініці Західної Європи, однак остеома продовжувала спричиняти проблеми. У “Феофанії” провели складне ендоназальне втручання типу Draf III без жодного зовнішнього розрізу. Його провели лікарі Тарас Кунах, Юлія Паскевич і Андрій Матейко — спеціалісти, які проходили навчання у Франції.
“Це ще один приклад того, як міжнародний досвід трансформується у клінічну практику — й поширюється серед українських лікарів через освітні заходи”, – пише Віктор Ляшко.
Уже незабаром команда готується до впровадження новітніх технологій: комп’ютер-асистованої навігаційної хірургії та лазерної мікроендоскопії гортані — усе завдяки обміну знаннями з партнерами з Франції.
За словами міністра, Україна і надалі розвиватиме міжнародне медичне партнерство, “щоб знання з усього світу ставали реальними рішеннями для наших лікарів, а пацієнти відчували це в якості та доступності меддопомоги”.
Як розповідало BitukMedia, титановий імплант замість зруйнованих кісток чола: 21-річному військовому Роману хірурги з України, Канади та США провели унікальну реконструктивну операцію. Її виконала міжнародна місія Face the Future Ukraine, яка вже вп’яте приїжджає в Україну допомагати пораненим.