У Цюриху відбувається незвичний судовий процес: 68-річну жінку звинувачують у надмірній доброті до кота сусідів. Відповідно до законодавства Швейцарії тварини – це власність, а систематичне годування й надання притулку чужим котам вважається незаконним привласненням.
Про це розповідає Swissinfo.
У Цюриху перед судом постала 68-річна пенсіонерка, яку обвинувачують у “систематичному годуванні” чужого кота на ім’я Лео. Прокуратура вимагає для жінки умовного штрафу у 3600 швейцарських франків ($4000) і додатково — ще 800 франків штрафу ($880).
Проблема в тому, що за швейцарським законодавством кіт є чужою власністю. А систематичне годування і прихисток без дозволу власника — прирівнюється до незаконного привласнення.
За матеріалами справи, пенсіонерка протягом 10 місяців регулярно підгодовувала Лео — кота, який жив у тому ж будинку. Ба більше — вона дозволяла йому ночувати у своїй квартирі та навіть модифікувала котячі дверцята так, щоб тварина могла вільно входити і виходити.
Коли ж господар Лео письмово попросив її припинити ці дії, жінка проігнорувала вимогу. У результаті, кіт перестав повертатися додому.
Пенсіонерка відмовилася прийняти адміністративне покарання, тому справа дійшла до суду.
Схожі випадки дедалі частіше потрапляють до суду. Адже власники тварин скаржаться на “годувальників”, які фактично переманюють домашніх улюбленців до себе.
За швейцарськими законами, якщо ви годуєте сусідського кота лише час від часу — це не злочин. Але якщо годування систематичне, і тварина починає жити у вас — це вже порушення прав власника і може каратися як незаконне заволодіння майном.
Хоч випадок виглядає кумедним, юристи наполягають: ідеться про чітке правопорушення. І навіть добрі наміри — не виправдання, якщо вони порушують права інших.
Як розповідало BitukMedia, в Індії жінка подала до суду позов проти свого чоловіка через те, що той приділяв більше уваги кішці, ніж їй. Домашній улюбленець часто був причиною сварок подружжя.