П’ятниця, 9 Травня, 2025
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

На Алеї сакур у столиці зник перший колючий дріт — знак, що один з героїв уже вдома

Важливо

У Києві, на Алеї сакур, яку висадили родини українських військовополонених, сталося зворушливе й символічне повернення. Боєць 3-ї окремої штурмової бригади з позивним “Саймон”, який провів 14 місяців у російському полоні, зрізав колючий дріт зі своєї іменної таблички. Цей дріт був символом полону. А тепер — символом повернення.

Про це повідомила керівниця патронатної служби “Янголи” Олена Толкачова.

Саме з такими стрічками з колючого дроту родини позначали дерева, які садили як знак надії — на повернення, обійми, другий шанс. І ось, нарешті один із символічних дротів було зрізано — герой повернувся додому.

Церемонія відбулася за участі патронатної служби “Янголи”, яка опікується пораненими, полоненими та їхніми родинами. Вони були поруч — як тоді, коли садили дерева, так і в день повернення “Саймона” до рідної України, і в момент, коли він разом із родиною символічно звільняв своє ім’я від неволі.

“Цей дріт був символом полону. А тепер — символом повернення”, — написала Олена Толкачова.

Назар (“Саймон”) повернувся додому 19 квітня – під час великоднього обміну. А вже 4 травня став першим, хто зрізав дріт зі своєї іменної таблички.

Фото – Олена Толкачова/ Facebook

Алея сакур набула нового сенсу: вона — жива карта надії, і з кожним зрізаним дротом стає ближчим день, коли кожен захисник України буде вдома.

Кожна така історія — це не лише про біль, а й про віру, любов і незламність. І нагадування: ми пам’ятаємо кожного. Ми чекаємо кожного. І ми зустрінемо кожного.

Дерева на алеї сакур у центрі Києва висадили наприкінці грудня 2024-го. Ідею ініціювала патронатна служба “Янголи” спільно з родинами полонених бійців 3-ї окремої штурмової бригади.

Нагадаємо, 6 травня з російського полону повернули 205 українських захисників.

Як розповідало BitukMedia, Василь Казимірко з села Нижнів на Івано-Франківщині у 2022 році захищав Маріуполь і потрапив у російський полон. Його звільнили через три роки – у лютому 2025 року. А 4 березня чоловік самостійно зняв банер зі своїм фото з Алеї зниклих безвісти.

 

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі