Після двох років паралічу та втрати мовлення український військовий Віталій Шумей знову говорить. Раніше йому було складно вимовити навіть кілька слів. Чоловік почав тримати шию, користується ложкою та поступово згадує події війни.
Про це повідомили в медичному реабілітаційному центрі “Модричі”, розповідає “ШоТам”.
Відновлення стало можливим завдяки тривалій реабілітації в медичному центрі “Модричі” на Львівщині. Зараз Віталій зміцнив м’язи шиї та плечового поясу, навчився утримувати голову, почав робити рухи руками й ногами. Чоловік готується до операції на ногах, яка має зменшити контрактури стоп і полегшити процес вертикалізації та подальше навчання ходьбі.
Також військовий працює над відновленням самостійних побутових навичок — зокрема, вчиться тримати ложку та їсти без сторонньої допомоги. Водночас лікарі виявили значне погіршення зору, триває діагностика, яка має визначити перспективи відновлення.
Переглянути цей допис в Instagram
Упродовж усього цього часу поруч з Віталієм перебуває його батько Сергій Федорович. За словами медиків, він відіграв ключову роль у процесі відновлення.
Віталій Шумей — військовий із Сумщини. Він захищав Україну з 2014 року. У 2022-му, під час бойових дій біля Авдіївки, командир зенітно-ракетного комплексу зазнав важкої мінно-вибухової травми та перелому черепа.
Медики не прогнозували ні виживання, ні відновлення. Попри це, Віталій поступово почав опановувати базові навички.




Зараз триває збір підписів під петицією про присвоєння командиру відділення зенітних ракет далекої дії, головному сержанту 3-го механізованому взводу, 2-ої механізованої роти, 1-го механізованого батальйону 72 окремої механізованої бригади ім. Чорних Запорожців Шумею Віталію Сергійовичу звання Герой України. Підписати можна тут.
Переглянути цей допис в Instagram
Як розповідало BitukMedia, титановий імплант замість зруйнованих кісток чола: 21-річному військовому Роману хірурги з України, Канади та США провели унікальну реконструктивну операцію. Її виконала міжнародна місія Face the Future Ukraine, яка вже вп’яте приїжджає в Україну допомагати пораненим.