“Інтерсіті” став полотном для сучасного мистецтва — всесвітньо відома американська художниця перетворила потяг “Укрзалізниці” на артоб’єкт. Інсталяція Барбари Крюґер прикрасила девʼять вагонів і впродовж 2 місяців курсуватиме різними маршрутами по Україні й навіть за кордон.
Про це повідомили в соцмережах “Укрзалізниці”.
Потяг Укрзалізниці перетворився на унікальний артоб’єкт — американська концептуальна художниця Барбара Крюґер вперше презентувала свою нову інсталяцію в Україні. Проєкт створено у співпраці з RIBBON International та “Укрзалізницею”.
Спеціально для “Укрзалізниці”, що є символом стійкості та невпинного руху, Крюгер створила роботу “Без назви” (Ще одне знову)”, присвячену українцям, які щодня продовжують невпинний рух.
Дев’ять вагонів “Інтерсіті”, прикрашених візуальним маніфестом, вже курсують Україною — до Харкова, Краматорська, Трускавця, Львова, Дніпра — та навіть за кордон, до польського Перемишля.
Робота Крюґер — потужний текстовий потік, складений із повторюваних фраз, які водночас резонують із досвідом війни, втрат, любові, страху і стійкості:
ЩЕ ОДИН ДЕНЬ ЩЕ ОДНА НІЧ ЩЕ ОДНА ТЕМІНЬ ЩЕ ОДНЕ ЗАРЕВО ЩЕ ОДИН ЦІЛУНОК ЩЕ ОДИН БІЙ ЩЕ ОДНА ВТРАТА ЩЕ ОДИН ЗДОБУТОК ЩЕ ОДНЕ БАЖАННЯ ЩЕ ОДИН ГРІХ ЩЕ ОДНА ПОСМІШКА ЩЕ ОДНА СЛЬОЗА ЩЕ ОДНА НАДІЯ ЩЕ ОДИН СТРАХ ЩЕ ОДНА ЛЮБОВ ЩЕ ОДИН РІК ЩЕ ОДНА СУПЕРЕЧКА ЩЕ ОДНЕ ЖИТТЯ.
Цей потяг — не просто транспорт, а символ незламності. Візуальна мова Крюгер підсилює це значення, трансформуючи звичну подорож у художній та емоційний досвід.


“Залізниця, яка за часи повномасштабного вторгнення стала справжнім простором спротиву, перетворює подорож таким поїздом на життєстверджувальний маніфест. Разом із невпинним залізничним рухом, змінюються не лише навколишні ландшафти, пасажири та події, а й значення слів художниці, побудованих із виразних протиставлень болю героїчного подвигу та повсякденності. Кожна нова станція — ще один вектор сприйняття”, – пише пресслужба “Укрзалізниці”.
“Укрзалізниця рада співпрацювати з однією з найвідоміших художниць світу, щоб донести послання солідарності до українців, а також засвідчити стійкість нашої країни для світу. Впродовж повномасштабної війни ми стали набагато більшим, ніж просто громадський транспорт, і постійно шукаємо нові креативні способи впливу”, – зазначив голова правління УЗ Олександр Перцовський.
Інсталяція курсуватиме протягом двох місяців, дозволяючи кожному пасажиру стати частиною живого мистецького простору.
Барбара Крюґер (Barbara Kruger) — одна з найвпливовіших сучасних американських художниць. Вона прославилася своїми потужними, візуально простими, але ідейно складними роботами, в яких поєднує текст і зображення, часто використовуючи чорно-білу фотографію та графічні гасла білого шрифту на червоному тлі.
Її роботи порушують питання влади, контролю, споживацтва, фемінізму, ідентичності та мови. Крюгер часто використовує особисте звернення — “Я”, “Ти”, “Ми” — для того, щоб створити напругу між глядачем і зображенням.

Помітні, “фірмові” роботи Крюгер знайшли своє місце не тільки в просторах музеїв і на сторінках численних видань, присвячених її творчості, але і на рекламних щитах, футболках, сірникових коробках і листівках.
Барбара Крюгер живе і працює в Нью-Йорку і Лос-Анджелесі. Зараз мисткині 80 років.