Site icon Bituk Media

І сміх, і крик: пройшов європейський конкурс на найкращий чайчин вереск (ВІДЕО)

Фото - Dieter Dewulf Photography

У бельгійському курортному містечку Де-Панне понад 70 учасників із 13 країн намагалися якнайкраще імітувати крик чайки — і все це у костюмах з пір’я, з дзьобами та крилами. Так пройшов вже п’ятий Європейський чемпіонат із крику чайки.

Про це розповідає The New York Times.

Крики, верески й гучне махання “крилами” — бельгійське прибережне містечко Де-Панне перетворилося на арену незвичайного видовища. Тут пройшов п’ятий Європейський чемпіонат із крику чайки (European Gull Scream Championship), що зібрав учасників з 13 країн.

Цьогоріч у конкурсі взяли участь близько 70 людей. Вони не лише кричали, як чайки, але й перевтілювалися у морських птахів за допомогою костюмів, гриму та реквізиту. Деякі з учасників ховали обличчя у пакети зі снеками, імітуючи звичку чайок ритися в їжі. Інші — розмахували руками, ніби крилами, й вигукували оглушливі “чаєчі” звуки.

У дорослій категорії перемогла данка Анна Бринальд, яка прийшла у білому боа, жовто-білому гримі та з плащем-крилами. Вона зізналася, що тренувалася перед дзеркалом, на TikTok і… перед справжніми чайками.

Організатор конкурсу — бельгієць Клод Віллар, який понад 20 років працює прибережним екологом та коміком-аматором. За його словами, змагання має ще й екологічну мету — покращити репутацію чайок. “У Бельгії люди скаржаться на птахів: що вони галасливі, крадуть їжу, захоплюють простір. Але це наслідок людської поведінки — ми самі їх годуємо, залишаємо сміття і витісняємо з природного середовища”, — аргументує Віллар. Його гасло: “Зробімо чайок знову привабливими”.

Усі виступи оцінює журі з п’яти осіб — серед них науковці, чиновники та представник природоохоронної організації. Максимальна оцінка — 100 балів: до 15 балів за сам “крик” і до 5 за поведінку.

Окрім дорослої категорії, є ще юніорська (до 16 років) та групова — “колонія”.

Юніорську категорію вдруге поспіль виграв 10-річний Купер Воллес із Честерфілда, Велика Британія. Його 7-річна сестра Шелбі вперше взяла участь і посіла четверте місце. “Я трохи засмутилася, що не отримала медаль, але дуже рада за Купера”, — сказала вона місцевій газеті The Derbyshire Times.

А в категорії “колонія” перемогла італійська команда Gabbiani Partigiani (“Чайки-партизани”), яка представляє мистецький колектив Generazione Disagio. Учасники виступили в червоних хустках, пластикових пакетах на голові та з жовтими “дзьобами”, прикрасивши себе пір’ям — більше нічого на них майже не було.

Конкурс щороку набирає популярності й обростає традиціями. Чайки, схоже, отримали другий шанс у серцях європейців — хоч і через пародію.

Всі фото – Dieter Dewulf Photography

Як розповідало BitukMedia, мешканці британського міста Лоустофт більше не можуть спокійно гуляти центром. Усе через мартинів — рідкісних морських птахів, які буквально обсіли центр міста, лишаючи після себе шум, сморід і сюрпризи з неба. Людям уривається терпець, а екологи закликають не нервувати — птахи під загрозою зникнення і потребують нашого розуміння.