Вівторок, 29 Квітня, 2025
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Кінематографічна реліквія: скрипка з “Титаніка” змінила власника

Важливо

Легендарний музичний інструмент з фільму Джеймса Кемерона “Титанік” знайшов нового власника. Скрипка, що звучала у драматичних сценах стрічки, була продана на аукціоні за £54 тис. Її історія тісно переплелася як з кінематографом, так і з реальною трагедією 1912 року.

Про це розповідає The Guardian.

Скрипку, що з’являлася у фільмі Джеймса Кемерона “Титанік” (1997), продали за £54 тис. (72 тис. доларів або 3 млн гривень) на аукціоні пам’яток, пов’язаних із катастрофою однойменного лайнера. Торги відбулися в графстві Вілтшир, Велика Британія.

Інструмент використовував музикант та актор Джонатан Еванс-Джонс, який у стрічці виконав роль керівника оркестру Воллеса Гартлі. Скрипка звучить у декількох важливих сценах фільму, зокрема під час виконання гімну Nearer My God to Thee, коли музиканти намагаються заспокоїти пасажирів на тлі неминучої катастрофи.

Після фінальної композиції у фільмі Хартлі говорить своїм товаришам: “Панове, для мене було честю грати з вами сьогодні ввечері”. У реальному житті всі музиканти, які були на борту “Титаніка”, загинули разом із понад 1 500 іншими пасажирами та членами екіпажу.

У 2013 році Еванс-Джонс продав цю скрипку приватному колекціонеру, який тепер виставив її на продаж через аукціонний дім Henry Aldridge & Son.

Серед інших лотів, проданих на події, – лист, написаний одним з найвідоміших вцілілих у катастрофі “Титаніка”, полковником Арчибальдом Грейсі, який був проданий за Серед інших лотів аукціону були лист, написаний одним із найвідоміших уцілілих під час катастрофи, полковником Арчибальдом Грейсі, який продали за £300 тис., а також рідкісна вантажна накладна і картка огляду пасажирів

Раніше із молотка на аукціоні пішов футляр від оригінальної скрипки, що належала Воллесу Гартлі – керівникові оркестру з корабля. Ціна артефакту склала £366 тис. включно із податками та зборами.

Одним з найдорожчих артефактів “Титаніка” став золотий кишеньковий годинник, який зняли з тіла найбагатшого пасажира “Титаніка” – бізнесмена Джона Джейкоба Астора – продали за майже £1,2 млн фунтів стерлінгів. Це вшестеро дорожче за початкову суму.

Фільм Кемерона, що здобув безліч премій “Оскар”, розповідає історію кохання героїв Кейт Вінслет і Леонардо ДіКапріо на тлі соціальної нерівності.

Минулого року, під час виступу на шоу Грема Нортона, Кейт Вінслет згадала кумедну зустріч із Евансом-Джонсом: коли під час запису саундтреку до фільму вона побачила серед оркестрантів знайоме обличчя. Спочатку вона не могла згадати, де його бачила, а потім зрозуміла: це саме той скрипаль, який у фільмі залишався грати до останнього моменту. “Це був він! Це було неймовірно”, – розповіла акторка.

Окрім участі у “Титаніку”, Джонатан Еванс-Джонс працював над такими проєктами, як “007: Не час помирати”, “Кунг фу панда 4” і “Чародійка” (2024).

Як розповідало BitukMedia, годинник капітана пароплава “Карпатія”, який врятував 705 пасажирів “Титаніка”, продано з торгів за £1,56 млн.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі