П’ятниця, 25 Квітня, 2025
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

“Прибрали” Ворхола: цінний принт і ще 45 творів зникли під час ремонту

Важливо

У місті Маашорст, що в Нідерландах, зізналися: один із шовкографічних принтів американського художника Енді Ворхола, найімовірніше, потрапив на смітник. Це сталось під час реконструкції міської ратуші. Йдеться про зображення королеви Беатрикс, створене у 1985 році в межах серії Reigning Queens.

Про це розповідає The Guardian.

Міська рада повідомила, що разом із роботою Ворхола безслідно зникли ще 45 цінних мистецьких об’єктів, які раніше належали муніципалітету Уден. Саме він у 2022 році об’єднався з іншими громадами в нову адміністративну одиницю — Маашорст.

“Так не поводяться з цінним майном. Це серйозне питання — коли публічне майно, особливо твори мистецтва з культурною й історичною цінністю, втрачаються через недбалість”, — прокоментував ситуацію мер Ганс ван дер Пас.

За словами представників міста, після об’єднання муніципалітетів відбувся облік художньої колекції. Частину передали в місцевий музей, іншу розмістили в новій ратуші або повернули авторам. Але 46 робіт виявилися зниклими. Незалежне розслідування, замовлене міською радою, з’ясувало: найімовірніше, їх просто викинули разом із будівельним сміттям.

У звіті розслідування вказується на повну відсутність політик або процедур щодо реєстрації, зберігання, консервації та охорони творів мистецтва. Більшість із них перебували у підвальному приміщенні ратуші під час ремонтних робіт і, як зазначається, зберігалися “без належної обережності”. Останній раз їх бачили у 2023 році — вже з ознаками пошкоджень від води та інших факторів.

Принт королеви Беатрикс належав до серії Воргола Reigning Queens, яка включала 16 кольорових шовкографій чотирьох монархинь: Єлизавети ІІ (Велика Британія), Беатрикс (Нідерланди), Маргрете ІІ (Данія) та Нтомбі Твали (Есватіні, колишній Свазіленд). В основі цих зображень лежали офіційні державні портрети, які сам Ворхол називав “масовим продуктом”, адже вони часто з’являлися на поштових марках і банкнотах.

У Маашорсті визнають, що шансів повернути втрачені твори — майже немає. Іронічно, що в творчості Ворхола саме мотлох часто ставав мистецтвом. Цього разу, схоже, мистецтво стало мотлохом.

Як розповідало BitukMedia, голландський музей ледь не втратив свій цінний експонат. А все тому, що працівник музею переплутав арт-об’єкт зі сміттям та викинув його. Здається, хтось обрав для нього не те місце, якщо вже йдеться про порожні бляшанки з-під пива.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі