Субота, 26 Квітня, 2025
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Наче з фантастичного фільму: бойовий робот зі штучним інтелектом посилить військових

Важливо

Міністерство оборони представило чергову розробку українських виробників, яка повинна посилити ЗСУ на фронті. Це наземний роботизований комплекс Droid TW. Він був спроєктований і створений для виконання розвідувальних та ударних місій.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони.

Розробку наземного роботизованого бойового комплексу на гусеничній платформі Droid TW ініціювали самі військові. Вони потребували зменшення ризиків для особового складу з одночасним забезпеченням точного та автономного ведення бою.

Як розповів DevDroid, Droid TW – це високоточний бойовий модуль, розроблений для дистанційної підтримки вогнем на передовій. Забезпечує оператору можливість безпечного управління з укриття, мінімізуючи ризик для життя.

“Основна відмінність Droid TW від багатьох інших наземних платформ – те, що комплекс одразу був спроєктований та створений для виконання розвідувальних та ударних місій. До того ж, в його системи інтегровано штучний інтелект для розпізнавання живої сили противника. Він дозволяє підвищити ефективність вогневої підтримки та спостереження завдяки дистанційному керуванню й автономності у складних бойових умовах. Завдяки цьому суттєво знижуються ризики для життя та здоров’я військовослужбовців”, – зазначили у Міноборони.

Перші моделі Droid TW були створені на базі кулемета Browning калібром 12.7 мм. Сьогодні модельну лінійку розширили за рахунок кулемета калібром 7.62 мм. Залежно від модифікації боєкомплект може складати 480 або 1 000 набоїв.

Фото – Міноборони

Технології штучного інтелекту дозволяють Droid TW не лише виявляти й супроводжувати цілі, а й ефективно діяти автономно без управління оператором. Droid TW здатен розпізнавати живу силу противника, а його оптика з тепловізором забезпечує роботу як вдень, так і вночі. У денний час платформа фіксує цілі на відстані до 1,5 км, у нічний — до 1 км.

Робот підтримує сучасні системи зв’язку, зокрема Starlink, LTE та військові канали. Завдяки компактним розмірам Droid TW можна легко транспортувати пікапом або на причепі, а розгортання у бойовий стан відбувається буквально за 5 хвилин. Після чого, завдяки дистанційному керуванню через планшет або геймпад, Droid TW готовий нищити ворога.

Робот вже пройшов серію випробувань, зокрема польових, і його кодифікували для використання у війську в грудні 2024 року.

Фактично, цей робот-кулемет з функціями ШІ є зразком майбутніх бойових систем. В іноземних ЗМІ Droid TW навіть порівняли з роботом із фантастичного фільму “Термінатор”.

Як розповідало BitukMedia, українські військові на Покровському напрямку провели успішну операцію із використанням наземного роботизованого комплексу “Гієна”. Робота створили фахівці UGV Laboratory — учасника оборонної платформи Brave1.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі