Site icon Bituk Media

Дійти до фінішу: роботи вперше пробігли з людьми півмарафон (ВІДЕО)

Фото - AP Photo/Ng Han Guan

У Китаї провели незвичайний півмарафон: на дистанцію в 21 км разом з людьми вийшов 21 людиноподібний робот. Переможцем серед них став Tiangong Ultra – він завершив забіг за 2 години 40 хвилин. Результат людини він не перевершив.

Про це повідомляє Reuters.

Мета такого півмарафону – перевірити, як уманоїдні роботи справляються з довгими дистанціями у реальних умовах. У майбутньому їх планують використовувати в логістиці, медицині й на будівництві – і для цього машинам потрібно впевнено ходити та бігати.

Роботи брали участь у марафонах і раніше, але це перший випадок, коли вони долали дистанцію пліч-о-пліч з людьми.

Змагання відбулися в пекінському районі E-Town. Участь узяли понад 9 тис. людей і 20 команд із гуманоїдами. Роботи не змагалися на швидкість – їхнє завдання було простішим – дійти до фінішу. Частина з них рухалась автономно, інші – з допомогою розробників.

Траса виявилася непростою: з підйомами, поворотами та нерівним покриттям. Деякі з машин впоралися та дісталися фінішу, інші не протрималися й кількох хвилин. Один робот впав просто на старті і довго не підводився, інший врізався в огорожу, збивши з ніг свого оператора.

Роботи приїхали на змагання у супроводі інженерів. Виробники заздалегідь готували машини до забігу – випробування тривали кілька тижнів. Бігуни відрізнялися не лише конструкцією, а й зовнішнім виглядом: зростом (120-180 см), одягом та аксесуарами. Один і учасників був у боксерських рукавичках, інший біг з червоною пов’язкою з написом “Приречений на перемогу”, деякі виступали у звичайних кросівках.

Найшвидшим серед машин став Tiangong Ultra, розроблений Пекінським центром людиноподібної робототехніки. Установа частково належить державі (43%), решта розподілена між Xiaomi та компанією UBTech, яка спеціалізується на гуманоїдних роботах.

Tiangong Ultra витратив на подолання дистанції 2 години 40 хвилин. Для порівняння: найшвидша людина пробігла ту ж дистанцію за 1 годину 2 хвилини. Технічний директор центру Тан Цзянь пояснив результат Tiangong Ultra поєднанням вдалої конструкції ніг та алгоритму, наближеного до рухів людини. За його словами, під час забігу батареї змінювалися лише тричі.

Після забігу розробники заявили, що розвиватимуть напрямки, пов’язані з промисловим використанням роботів — для заводів, офісів та домашнього застосування.

Професор Університету штату Орегон Алан Ферн, який спеціалізується на робототехніці, вважає, що такі забіги не є показником прогресу в галузі ШІ. За його словами, алгоритми, які управляють бігом машин, були відомі вже понад п’ять років тому. Він додав, що незважаючи на видовищність, такі демонстрації мало говорять про реальну користь або інтелектуальні здібності роботів.

Як розповідало BitukMedia, польський стартап Clone Robotics створив гуманоїдний роботизований торс зі штучними м’язами. Вони активуються через гідравлічну систему на батарейках та покриті примарно-білою шкірою. Робот виглядає як андроїд із серіалу-антіутопії “Світ Дикого Заходу” і справляє моторошне враження.