Site icon Bituk Media

Рекорд у Чорнобильському заповіднику: вчені помітили стадо з незвичайною кількістю оленів

Фото - Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник

У Чорнобильському заповіднику завершився весняний облік диких копитних. Цьогоріч біологи зафіксували справжній рекорд — унікальне стадо з 23-х оленів шляхетних. Загалом спостереження свідчать про позитивну динаміку — кількість тварин зростає, а ареали їхнього проживання розширюються.

Про це розповіли в Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику.

Щовесни у Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику вчені проводять маршрутні обліки копитних тварин. Один з найнадійніших методів — підрахунок за екскрементами: копитні залишають фекалії до 20 разів на добу, і ті добре зберігаються, дозволяючи визначити шляхи міграції.

Попри те, що більшість тварин вдається побачити лише на мить із машини, біологи також застосовують маскування і тривале спостереження, аби краще вивчити активність видів. Весна — особливий період: копитні поступово переходять із сухої зимової їжі на соковиту траву, що важливо для їхнього здоров’я.

Цьогоріч у заповіднику відчутно зросло навантаження на пасовища. Це позитивне явище, адже зменшення запасів сухої маси знижує ризики масштабних пожеж. Водночас залишаються ділянки з куничникомі та осокою — рослинами, які тварини майже не споживають.

Працівники заповідника визначили, що там зросла чисельність червонокнижних коней Пржевальського та оленя шляхетного. Науковцям навіть вдалося помітити незвичайне стадо останніх – до його складу входять 23 особини, що є рекордною кількістю для заповідника.

Дорослі особини оленів шляхетних досягають у висоту 1,2 метра, а забарвлення їхньої шерсті змінюється залежно від сезону. Ці тварини мають довгі, рівномірно розгалужені роги.

Міжнародний союз охорони природи визначає оленя шляхетного як вид, що викликає найменше занепокоєння. Водночас фахівці відзначають, що близько 20 підвидів тварини перебувають під загрозою через полювання та втрату середовища проживання.

Фахівці також відзначають скорочення популяції лося європейського — імовірно, через порушення сезонної міграції на тлі обмежень на українсько-білоруському кордоні.

“Загалом, дані весняних обліків та спостережень у Чорнобильському заповіднику свідчать про позитивну динаміку: зростання чисельності окремих видів, активне використання пасовищ і розширення ареалів”‚ — написали у заповіднику.

Як розповідало BitukMedia, під час обстеження території фахівці Чорнобильського заповідника помітили непроханого гостя. Це американська норка (візон річковий), яка є інвазивним видом для природи України.