Site icon Bituk Media

Гайворонська вузькоколійка встановила національний рекорд

Фото - Укрзалізниця - Ukrzaliznytsia

Гайворонська вузькоколійна залізниця отримала визнання Національного реєстру рекордів як найдовша діюча вузькоколійка в Україні. Сертифікат вручили під час 21-го ретротуру на вузькоколійці.

Про це повідомила “Укрзалізниця”.

Гайворонська залізниця, збережена на Поділлі, є найдовшою серед усіх європейських вузькоколійок зі стандартом колії 750 мм. ЇЇ загальна історична протяжність становить 130 км.⠀

На сьогодні в експлуатації перебуває ділянка Рудниця – Гайворон – Хащувате довжиною 87 км.

Під час чергового, 21-го ретротуру до Гайворона, експерти на місці підтвердили: “Гайворонська залізниця — найдовша діюча вузькоколійка в Україні” та вручили відповідний сертифікат.

“Функціонування Гайворонської вузькоколійної залізниці, регулярний приміський рух на її маршрутах і, звісно, постійні паровозні ретротури — це внесок “Укрзалізниці” у збереження унікальної історичної спадщини, підтримку місцевого туризму та популяризацію пізнавально-розважальних подорожей Україною”— написали в компанії.

Фото – Укрзалізниця – Ukrzaliznytsia

Наступна мета — офіційна фіксація європейського рекорду кажуть в “Укрзалізниці”. Після відновлення сполучення до Голованівська можна буде претендувати на звання найдовшої діючою вузькоколійної залізниці Європи.

Трохи історії. Будівництво Гайворонської вузькоколійки почалося у 1897 році, а перші ділянки відкривалися на початку XX століття. Вона сполучала Гайворон (Кіровоградська обл.) із містами Голованівськ, Підгородна, Рудниця (Вінницька обл.). Створена як частина великої мережі вузькоколійок для перевезення сільгосппродукції, лісу та пасажирів, вона була частиною Одеської залізниці.

У XX столітті активно розвивалася, особливо в радянський період. У Гайвороні був навіть локомотиворемонтний завод для вузькоколійної техніки.

Залізнична станція Рудниця. Фото – Wikipedia

Гайворонська вузькоколійка — єдина діюча вузькоколійка, де раніше регулярно курсували пасажирські потяги з тепловозами ТУ2. Останніми роками на ній проводили ретро-заїзди, зйомки та екскурсії.

Ця залізниця входить до переліку об’єктів, які можуть стати технічними пам’ятками чи туристичними атракціями. Її іноді називають “останньою романтикою залізниці”.

Як розповідало BitukMedia, “Укрпошта” презентувала нову серію марок з проєкту “Власна марка”. Вона покликана підтримати працівників “Укрзалізниці” після масштабної кібератаки. Марки розіграють серед тих, хто знайде добрі слова.