Середа, 16 Квітня, 2025
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

7 годин заради життя: у Львові лікарі врятували немовля з рідкісною вадою серця

Важливо

У Дитячій лікарні Святого Миколая у Львові провели одну з найскладніших операцій у дитячій кардіохірургії — операцію Норвуда — аби врятувати немовля з критичною вродженою вадою серця. Пацієнтом став новонароджений хлопчик на ім’я Нестор, який міг загинути в перші дні життя.

Історію порятунку  розповіли у Першому медичному об’єднанні Львова.

Про небезпеку для життя дитини батьки дізналися ще під час вагітності — на одному з планових УЗД лікарі виявили, що серце плода розвивається неправильно. Жінку направили до Львова, до єдиного на заході України відділення дитячої кардіохірургії, де медики поставили діагноз — синдром гіпоплазії лівих відділів серця.

“Це найважча з усіх вроджених вад, за якої ліва частина серця є недостатньо розвиненою і не здатна передавати насичену киснем кров до життєво важливих органів. Без операції дітки з цією патологією гинуть після народження. Тож врятувати малюка могло лише складне кардіохірургічне втручання”, – пояснюють у медзакладі.

Мама Нестора вирішила народжувати саме в цій лікарні — тут є власне пологове відділення, що дозволяє не транспортувати немовлят у критичному стані до інших медзакладів.

Нестор з’явився на світ на 41-му тижні вагітності. Після шести днів у реанімації, на сьомий день життя хлопчика прооперувала команда під керівництвом завідувача відділення кардіохірургії Олександра Ячніка.

Операція Норвуда тривала 7 годин і пройшла успішно. Її суть полягає в тому, щоб змусити праву частину серця працювати за обидві половини, забезпечуючи повноцінний кровообіг в організмі дитини.

Фото – Перше медичне об’єднання Львова

Попереду — ще кілька етапів корекції вродженої вади, але головний крок для збереження життя вже зроблено.

В Україні щороку народжується близько 3 500 дітей з вадами серця, і стан 30–40% з них критичний. На жаль, майже половина таких пацієнтів не доживає навіть до року.

Відділення дитячої кардіохірургії Дитячої лікарні Святого Миколая — єдине на заході країни, що приймає найважчих пацієнтів з усієї України. Щороку тут проводять близько 200 складних операцій. Олександр Ячнік і його команда виконують втручання, які в Україні здійснюють лише в поодиноких центрах — зокрема неонатальну операцію Росс-Конно, операцію Норвуд-Сано, мініінвазивні втручання через розріз під пахвою та навіть операції для немовлят вагою лише від 4,5 кг.

Як розповідало BitukMedia, отоларингологи Львова повернули голос і відновили дихання 1-річній Софії із складним захворюванням – папіломатозом гортані. Це захворювання зустрічається приблизно у 4-5 дітей на 100 000.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі