Облікові записи домашніх тварин у соцмережах викликають більше довіри в аудиторії, ніж профілі людей-інфлюенсерів. Контент з тваринами сприймається як більш щирий, тому що вихованці не прагнуть багатства, не відчувають заздрості та не піддаються ревнощам.
Про це розповідає The Independent, посилаючись на дослідження вчених із Великої Британії та США.
У ході експерименту дослідники створили вигадані рекламні кампанії для таких товарів як вино або арахісова паста. Аудиторія реагувала на рекламу з тваринами краще, ніж на аналогічну за участю людей. До того ж, профілі, які “вели” вихованці – кішки, собаки та інші тварини – збирали більше вподобайок та коментарів.
Вчені також звернули увагу на явище, яке називають “втомою від інфлюенсерів”. Це зниження довіри до зірок та блогерів, яке відбувається через зростання кількості спонсорованих постів. Чимало користувачів починають підозрювати, що люди-інфлюенсери просувають бренди не тому, що дійсно вірять в їхню якість, а заради заробітку.
З вихованцями ситуація зовсім інша. Тварини не мають таких людських якостей, як прагнення багатства, заздрість чи ревнощі. Тому контент з їхньою участю сприймається як більш щирий і непідробний.
“Якщо переконливість людей часто ґрунтується на їхній близькості до аудиторії або їхньому образі, то вихованці здаються більш природними та чесними, ― пояснює співавтор дослідження, маркетолог Лора Лаверту. ― Вони просто улюбленці — у них немає прихованих мотивів. За ними не тягнеться шлейф скандалів та негативних історій, як це часто буває з людьми, тому їм довіряють більше”.
Крім того, облікові записи петфлюенсерів зазвичай управляються більш прозоро. Навіть за умови співпраці з рекламними агентствами власники таких акаунтів зберігають контроль над контентом, що робить його більш природнім і менш нав’язливим для підписників.
Як приклад успішного петфлюенсера автори дослідження наводять кішку на ім’я Нала. Завдяки незвичній зовнішності пухнаста зібрала понад 4,5 млн підписників в Instagram і таким чином стала рекордсменкою Книги рекордів Гіннеса. Вона рекламує різні продукти — від корму для тварин до мобільних ігор. За оцінками експертів, її загальний прибуток від партнерських програм вже перевищив 100 млн доларів. Також у неї є власні сайт і магазин.
Переглянути цей допис в Instagram
Цей феномен наочно демонструє, як змінюються вподобання аудиторії в епоху цифрового маркетингу. Користувачі дедалі частіше обирають простоту та щирість, навіть якщо вона походить від пухнастих героїв, а не від людей. Можливо, саме тому популярність облікових записів з тваринами продовжує зростати, а бренди все активніше інвестують у подібні проєкти.
В Україні також зростає популярність петінфлюенсерів — власників домашніх улюбленців, які ведуть сторінки своїх тварин у соцмережах. Ці акаунти не лише розважають аудиторію, а й часто привертають увагу до важливих соціальних тем, таких як захист тварин та відповідальне ставлення до них. А ще “хвостики” проводять збори для українських військових.
Кіт із келихом вина та пес, що шукає міни — ці двоє не просто милі улюбленці, а справжні петінфлюенсери України, яких знає весь світ.
Харківський кіт Степан прославився завдяки фото, на яких він філософськи сидить із келихом вина, мовчки дивлячись в нікуди. Його сторінки в TikTok та Instagram мають сотні тисяч підписників. Після початку повномасштабного вторгнення Степан разом із господаркою евакуювався з Харкова та став амбасадором допомоги Україні — збирав кошти, привертав увагу міжнародної спільноти до війни. Він отримував запрошення на події модного дому Valentino та фігурував у французькому Vogue.
Як розповідало BitukMedia, днями кіт-блогер Степан став новим гравцем футбольного клубу “Шахтар”. Його місія – підтримка благодійних ініціатив. Разом з клубом він збирає гроші на евакуаційний бронетранспортер M113 для 3-ї окремої штурмової бригади.
А маленький джек-рассел-тер’єр на ім’я Патрон став обличчям ДСНС. Він допомагає саперам виявляти вибухонебезпечні предмети на деокупованих територіях і регулярно з’являється на публіці разом із рятувальниками. Патрон став лауреатом державних нагород, улюбленцем дітей і героєм мультфільмів. У нього є свій Instagram, TikTok і навіть серія патріотичного мерчу.
Переглянути цей допис в Instagram
Обидва улюбленці не тільки розважають — вони стали культурними амбасадорами України. Завдяки їм про нашу країну дізнаються нові аудиторії по всьому світу, а їхня популярність допомагає розповідати про війну, збирати кошти на гуманітарну допомогу та зміцнювати імідж України як сучасної та креативної держави.