Субота, 12 Квітня, 2025
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

“Рішучість, кмітливість і братерство”: бійці “Червоної калини” провели переливання крові під обстрілами (ВІДЕО)

Важливо

Бійці 14-ї бригади Національної гвардії “Червона калина” провели екстрене переливання крові пораненому побратиму. Бійця не могли евакуювати через постійні обстріли. Резервну кров доправили дроном.

Про історію порятунку бійця розповіли у пресслужбі бригади.

Під час запеклого бою на одному з найгарячіших напрямків, Покровському, серйозного поранення зазнав боєць 14-ї бригади Національної гвардії “Червона Калина”.

Час ішов на хвилини — поранений стрімко втрачав кров, а евакуація була неможливою через щільний ворожий вогонь. Єдиним шансом врятувати життя було термінове переливання. Але в польових умовах, без хірурга поруч, без плазми й стандартного медичного забезпечення — це здавалося майже неможливим. Майже.

“Рішення знайшли блискавично: резервну кров доставили… дроном. З тилу, де була мобільна медична точка, медики підготували контейнер із кров’ю, надійно закріпили його, і дроном відправили просто на лінію вогню. Кров успішно скинули просто до укриття, де перебували побратими пораненого. Усе, що було далі – це командна робота та віра“, – розповіли у бригаді “Червона калина”.

Бійці роти розвідки спеціального призначення провели переливання під керівництвом хірурга по відеозв’язку. Процедура пройшла вдало.

“Бійця вдалося стабілізувати й пізніше евакуювати в госпіталь. Сьогодні його стан стабільний. А вся історія – ще одне нагадування: у цій війні перемагають не лише зброя та дрони, а й рішучість, кмітливість і братерство”, – наголосили у бригаді.

У вересні 2023 року Кабмін дозволив бойовим медикам переливати кров на догоспітальному рівні. У відомстві зазначили, що це рішення уряду значно розширює коло людей, які можуть проводити трансфузію цільної крові на фронті. Його нагальність та необхідність обумовлена тим, що далеко не кожен бойовий медик має відповідну медичну освіту.

Переливання, зокрема, можуть проводити в автомобілі під час евакуації пораненого до стабілізаційного пункту або госпіталю.

Як розповідало BitukMedia, наземний роботизований комплекс Ardal українського виробництва врятував трьох поранених бійців, які понад місяць перебували у сірій зоні. Робот подолав понад 17 кілометрів під щільним вогнем ворожих мінометів та артилерії.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі