Людський прогрес — це не лише польоти на Місяць, а й боротьба з наслідками таких подорожей. У новому конкурсі NASA шукає винахідників, які зможуть перетворити відходи людського організму на щось корисне для космічних місій. І пропонує за це аж $3 млн.
Про це розповідає портал UPI.
Агентство NASA оголосило конкурс LunaRecycle Challenge, в межах якого пропонує всім охочим розробити технологію для переробки людських біологічних відходів (фекалії, сеча та блювота) під час місій на Місяць і далеких космічних подорожей. На кону — головний приз у розмірі 3 млн доларів США.
Йдеться про практичні рішення, які дозволять не лише зменшити кількість сміття в космосі, а й забезпечити сталість майбутніх довготривалих експедицій, зокрема можливих місячних поселень. Наразі на поверхні Місяця залишаються 96 мішків з людськими відходами з місій “Аполлон” — і NASA не хоче поповнювати цей “послід”.
“NASA прагне до сталого освоєння космосу. Коли ми готуємось до майбутніх пілотованих місій, необхідно продумати, як зменшити кількість відходів, зберігати, обробляти та переробляти їх у космічному середовищі так, щоб мінімізувати або повністю уникнути повернення сміття на Землю”, — йдеться у заяві агентства.
Наразі NASA переглядає першу хвилю заявок, щоб визначити фіналістів наступного етапу. Ідеї оцінюються за ефективністю, безпечністю та можливістю інтеграції у космічні системи. Переможці отримають не лише чималу грошову винагороду, а й шанс змінити майбутнє космічної гігієни.
Як розповідало BitukMedia, dченим вперше вдалося отримати знімки полярного сяйва на Нептуні.