На благодійному аукціоні, присвяченому 15-річчю компанії Uklon, продали перо рахівського крижня з фільмів українського режисера Антоніо Лукіча. Усі кошти передали на збір “Підсвіти ворога”. А це 500 тис. гривень.
Про це повідомили в Uklon.
Це перо — герой вже двох фільмів Антоніо Лукіча. Саме воно стало найбажанішим лотом на закритому благодійному аукціоні — його продали за пів мільйона гривень.
Перо рахівського крижня зіграло свою роль у дебютному фільмі Лукіча “Мої думки тихі” та короткометражці “Найлегший пасажир в історії”. Останній режисер зняв до 15-річчя Uklon.
У фільмі Антоніо розповів власну історію — як водій Uklon подолав безліч викликів на шляху, аби вчасно доставити на знімальний майданчик “Мої думки тихі” перо рахівського крижня, та врятувати зйомки його першого повнометражного кіно.

“Саме по собі перо нічого не коштує. А ось тільки в нього зʼявляється історія, його минуле — воно відразу набуває змісту та вартості, стає особливим. Колись ця пірʼїнка стала вирішальною деталлю в моєму першому фільмі, і я вирішив, що збережу її. Але тоді ще не знав для чого саме. І ось в нинішніх реаліях дізнався, коли перо продали на благодійному аукціоні за пів мільйона гривень, які підуть на захист нашого неба від ворожих обстрілів”, — розповів Антоніо Лукіч.
Серед інших лотів аукціону був диптих картин сучасного українського художника Олексія Сая — придбали за 90 тис. гривень, та ексклюзивне ігристе “Артемівське” виготовлене у Бахмуті, за який віддали донат в 120 тис. гривень.
Виручені кошти передали на закупівлю відстежувально-навідних комплексів для захисту українських міст — спільний збір «Підсвіти ворога» Фонду Сергія Притули та Uklon.

Наразі короткометражний фільм “Найлегший пасажир в історії” вже доступний широкій аудиторії у соцмережах та на YouTube-каналі Uklon.
Антоніо Лукіч — український кінорежисер і сценарист, відомий своїми роботами в жанрі трагікомедії. У 2015 році закінчив Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. Карпенка-Карого, отримавши ступінь бакалавра за спеціальністю “режисер”.
Перший успіх прийшов до Лукіча з короткометражним фільмом “Риби озера Байкал” (2014), який отримав нагороду за найкращий документальний фільм на міжнародному фестивалі CineRail у Парижі . Його повнометражний дебют “Мої думки тихі” (2019) — трагікомедія про складні стосунки матері та сина — здобув спеціальну премію журі на кінофестивалі в Карлових Варах і був визнаний найкращим українським фільмом 2020 року на кінопремії “Золота дзиґа” .
У 2022 році вийшов його другий повнометражний фільм “Люксембург, Люксембург”, який став лідером українського кінопрокату за підсумками першого тижня . Фільм розповідає про двох братів, які вирушають на пошуки батька. Головні роді зіграли учасники гурту Курган & Agregat Аміл і Раміл Насірови.
Як розповідало BitukMedia, два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тис. грн призових.