Годинникова стрілка годинника Кембриджського університету зникла майже сторіччя тому. І от нарешті повернулася на своє законне місце. її передала донька викрадача, яка після смерті батька виявила незвичайну спадщину. Але ставити крапку в цій історії ще зарано.
Про це розповідає The Guardian.
Після майже столітньої відсутності годинникова стрілка каплиці Кембриджського університету нарешті повернулася на своє місце. Виявилося, що у 1930-х роках стрілку викрав студент коледжу Gonville & Caius College Джеффрі Хантер Бейкер. Разом з другом він під під покровом ночі пробрався до годинника, акуратно зняв деталі і замінив їх на картонні копії.
Учасник витівки – Джеффрі Гантер Бейкер – зберігав артефакт усе життя, а після його смерті у 1999 році стрілку успадкувала його донька, Тріксі Бейкер. Вона і розкрила особу викрадача, коли вирішила повернути стрілку до університету. “Картонна копія працювала чудово… допоки не пішов дощ”, – з посмішкою згадує Тріксі Бейкер про жарт її батька.

Джеффрі Бейкер навчався у Кембриджі з 1934 до 1937 рік, вивчаючи сучасні мови. Виявилося, що його витівка стала однією з найбільш довготривалих університетських легенд, на розгадку якої пішло майже сторіччя.
Керівництво університету тоді замінило стрілки, але винуватці зухвалого студентського жарту залишалися невідомими майже 90 років. Тепер історичний артефакт займе місце в архіві Кембриджу, де зберігаються інші свідчення студентських розіграшів, які тут називають “rags”.
Попри те, що адміністрація офіційно не підтримує подібні жарти, у коледжі визнають, що вони – частина багатовікової історії університету. “Ми не заохочуємо студентів до таких витівок, але дізнаватися про них десятиліття потому, коли ніхто не постраждав і жодних пошкоджень не завдано, – це вже зовсім інша справа”, – прокоментував ситуацію архіваріус Кембриджа Джеймс Кокс.
Проте повне відновлення історичної справедливості ще попереду: хвилинна стрілка цього годинника досі вважається зниклою безвісти. Її, імовірно, забрав другий учасник витівки, але хто то був – досі залишається невідомим.
Цей випадок – лише одна з багатьох історій про студентські жарти в коледжі. У 1958 році група студентів інженерного факультету зуміла підняти автомобіль Austin Seven на дах церемоніальної будівлі Сенатського будинку. А ще раніше, у 1921 році, студенти Gonville & Caius викрали німецьку гармату з площі неподалік і виставили її на подвірʼї коледжу.
Як розповідало BitukMedia, 81-річна американка, переглядаючи коробки з речами своєї покійної матері, зробила дивовижну знахідку. Вона виявила бібліотечну книгу, яку її дідусь взяв почитати 99 років тому. У 1926-му чоловіка зацікавив посібник зі створення дитячих іграшок.