Фумінорі Цучіко, волонтеру з Японії, який з початку повномасштабної війни підтримує українців, зареєстрували місце проживання у Харкові на основі тимчасової посвідки. Також йому оновили ідентифікаційний код.
Про це повідомив міський голова Харкова Ігор Терехов.
У регіональному центрі послуг Фумінорі Цучіко оновили також і ідентифікаційний код. Зараз волонтер може не виїжджати за кордон, аби продовжити строк перебування в Україні.
“Тепер він може спокійно залишатися в Харкові та продовжувати свою волонтерську місію, допомагаючи містянам, як робив це від початку повномасштабної війни. Фумінорі, вітаємо тебе вдома!” — написав Ігор Терехов.
Із початком повномасштабного вторгнення Фумінорі Цучіко приїхав до Харкова, аби підтримувати містян, вимушених жити в метро, переховуючись від обстрілів. Японець власним коштом відкрив кафе на Салтівці, в якому надає харків’янам щоденне безоплатне харчування.
Влітку 2023 року Володимир Зеленський вручив японському волонтеру відзнаку “Національна легенда України”.
18 січня 2025 року стало відомо, що волонтер ризикує втратити можливість законного перебування на території України. Він не міг потрапити на прийом до територіального органу Державної міграційної служби в Харкові та отримати посвідку на проживання.
“Я багато разів звертався до міграційної служби в Харкові, але вони мене не приймають. Коли я жартома запитав, чи це через те, що я не даю хабарів, співробітник просто посміхнувся. Наступного тижня я планую піти та спробувати заплатити близько 1000 доларів. Можливо, вони справді візьмуть. Це країна, де можливо все”, – писав Фумінорі Цучіко. Він навіть приїжджав до Офісу президента в Києві, щоб просити про допомогу.
Згодом міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що волонтер залишиться у Харкові, а його дозвіл на перебування в Україні продовжать.
Нагадаємо, Фумінорі Цучіко родом з Токіо. Він був керівником компанії, а після виходу на пенсію вирішив досліджувати тему нацизму. Так він потрапив до Польщі, а згодом – до України. Він хотів побачити Бабин Яр. 24 лютого 2022 року Фумінорі перебував у Варшаві. На місцевому вокзалі він побачив багато українських біженців і вирішив повернутися до України.
Як розповідало BitukMedia, британський принц Вільям зустрівся з українськими школярами в Естонії. 20 березня у Таллінні принц Уельський відвідав школу Свободи (Freedom School), де навчаються та викладають українські біженці. Він навіть зіграв у баскетбол разом з учнями.