Site icon Bituk Media

На пляж винесло незвичайну дископодібну рибу завдовжки три метри

Океанська риба-місяць (Mola Mola). Фото - з відкритих джерел

Гігантська риба-місяць викинулася на берег на південному узбережжі Західної Австралії. Вона є однією з найважчих живих риб і може сягати понад 3 метрів завдовжки. За словами морського біолога, загибель тварини могла спричинити висока температура океану.

Про це пише ABC.

В Австралії морський біолог несподівано знайшов на березі рідкісну для цих місць рибу-місяць (Mola mola). Незвичайну дископодібну рибу винесло на пляж Лоулендс-Біч, який знаходиться приблизно за 450 км на південь від міста Перт.

Місцевий житель Джейсон Фаулер помітив рибу завдовжки 2,5 м, коли рибалив на пляжі зі своєю родиною. “Я оглянув пляж і побачив щось подібне до великої колоди — що було дуже незвично. Тому я спустився туди і був дуже здивований, виявивши величезну рибу-місяць на піску”, – розповів він. Раніше чоловік пірнав на кораловому рифі Нінгалу і бачив Mola mola наживо, тому він одразу зрозумів, що перед ним.

Риба-місяць — найбільша за масою відома кісткова риба у світі: середні дорослі рибини важать близько 1 тонни, а рекордний екземпляр, виловлений біля Азорських островів, сягав маси 2744 кг. Вид поширений у тропічних та помірних водах всього світу. За зовнішнім виглядом Mola mola нагадує голову риби із хвостом, зі сплощеним тілом, її висота (враховуючи плавці) приблизно дорівнює її довжині. Плавці зсунуті назад, утворюючи хвостову пластину. Для поворотів ці тварини випускають сильний струмінь води з рота та зябер. “Місяці” зазвичай мешкають у тропічних водах і зустрічаються на глибині до 840 метрів.

“Відомо, що вони йдуть на глибину у справді холодну воду, де харчуються медузами, кальмарами тощо. Потім вони повертаються на поверхню і лягають на бік, щоб підставити сонцю якомога більшу площу тіла. Вважається, що вони роблять це для того, щоб зігрітися”, – розповів Фаулер, який також є морським екологом. За його словами, дивно, що риба запливла так далеко на південь – зазвичай рибу-місяць можна зустріти в Індонезії та на Гавайях.

Гігантська риба-місяць була знайдена в гирлі річки Мюррей (Австралія) у 2019 році. Фото – Facebook/ Linette Grzelak

Загибель цієї особини Фаулер схильний повʼязувати з недавніми морськими хвилями спеки вздовж узбережжя Вашингтона. Вона вже заподіяла масову загибель риби – 30 тис. риб у січні викинуло на на пляж Гнуреа. А на рифі Нінгалу вперше за всю історію зафіксували знебарвлення глибоких коралів. За словами фахівця, ці види дуже чутливі до змін температури.

Як розповідало BitukMedia, риба-крапля, яку колись визнали “найпотворнішою твариною” у світі, стала рибою року в Новій Зеландії. Цей особливий вид, що складається з пухкої тканини та живе глибоко в океані, переміг у щорічному змаганні довгоперого вугра та карликового морського коника.