Вівторок, 1 Квітня, 2025
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Перезмінка на “Вернадському”: розпочала роботу ювілейна антарктична експедиція

Важливо

На українській станції “Академік Вернадський” на острові Галіндез відбулася перезмінка річних експедицій. 29-та Українська антарктична експедиція після року роботу вирушила додому, а 30-а УАЕ взялась до роботи.

Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.

Під час перезмінки учасники та учасниці 29-ї УАЕ передавали своїм колегам знання та досвід щодо забезпечення роботи станції, проведення досліджень та обслуговування приладів.

“Дні ротації були дуже насиченими. Через сильний вітер та складну льодову ситуацію розвантаження річних запасів продуктів, матеріалів і пального йшло повільно. Щоб встигнути все доставити на станцію, а звідти вивезти наукові зразки та накопичене за рік сміття, полярники працювали зі світанку до пізньої ночі”‚ — написали в науковому центрі.

У центрі додали, що через складний рельєф дна криголам “Ноосфера” не може підходити до причалів станції. Тому між кораблем та станцією все перевозили моторними човнами.

Фінальний момент перезмінки відбувся 22 березня. Очільник 29-ї УАЕ Юрій Отруба передав керівнику наступної експедиції Олександру Полудню символічний ключ від “Вернадського”. Також вони підписали акт прийняття-передання станції.

Згодом під час спільного виконання гімну України на флагштоці змінили синьо-жовті прапори.

Фото – Юрій Шепета, Євген Шаталов, Сергій Якущенко, НАНЦ

23 березня “Ноосфера” з зимівниками та зимівницями 29-ї УАЕ та сезонною експедицією на борту вирушила з Антарктики до чилійського порту Пунта-Аренас. “Попереду — знову протока Дрейка, яка в цей час (а в Південній півкулі зараз осінь) може бути особливо бурхливою. Прибуття полярників та полярниць в Чилі очікується наприкінці березня, а звідти вже й до України недалеко”, – пишуть в НАНЦ.

Там також побажали 29-й експедиції спокійно повернутися додому, а 30-й — успішно продовжувати дослідження та роботи вагомий внесок у розвиток української науки.

Як розповідало BitukMedia, українські полярники поділились унікальним записом спілкування косаток.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі