Риба-крапля, яку колись визнали “найпотворнішою твариною” у світі, стала рибою року в Новій Зеландії. Цей особливий вид, що складається з пухкої тканини та живе глибоко в океані, переміг у щорічному змаганні довгоперого вугра та карликового морського коника.
Про це розповідає The Guardian.
Фонд збереження природи Mountains to Sea Conservation Trust запустив конкурс “Риба року” у 2020 році, надихнувшись популярним конкурсом “Птах року”.
Цього року за претендентів віддали найбільшу кількість голосів — 5583. Риба-крапля (Psychrolutes marcidus) набрала 1286 голосів, випередивши атлантичного великоголова (Hoplostethus atlanticus) на 300 голосів.

“Ми дуже раді за рибу-краплю”, — сказав Аарон Паккард, представник Environmental Law Initiative.
Серед інших учасників конкурсу були таємничий довгоперий вугор, карликова морська голка, мулова риба, що перебуває на межі зникнення, а також акули та скати.
Риба-крапля набула всесвітньої популярності понад десять років тому — тоді її сфотографував член екіпажу новозеландського дослідницького судна. Уже невдовзі риба стала героїнею численних мемів. У 2013 році рибу-краплю визнали “найпотворнішою твариною” у світі.
Psychrolutes marcidus мешкає на глибоководді Тихого, Атлантичного та Індійського океанів. Її анатомія унікальна: риба не має плавального міхура, повноцінного скелета, м’язів і луски. Її тіло складається з особливої тканини з меншою щільністю, ніж у води. Це дозволяє їй плавати над морським дном.
За словами представника фонду Mountains to Sea, риба-крапля повільно росте та пересувається. “Вона просто сидить на місці й чекає, поки здобич сама практично не заповзе їй до рота”, — пояснює Конрад Курта.
Вона може прожити до 130 років. Представники цього виду також вважаються відданими батьками: самка відкладає до 100 тис. ікринок в одну кладку та захищає її доти, доки не з’явиться потомство.
Тиск води надає рибі-краплі форми звичайної, хоч і опуклої риби, але на поверхні представники цього виду можуть нагадувати “невдалий медичний експеримент”. “На жаль, при різкому підйомі з глибини раптове зниження тиску призводить до того, що рибина стає абсолютно спотвореною”, — пояснює зоолог.
“У нас є запаморочлива різноманітність морських і прісноводних риб. Сам факт їхнього існування — це вже перший крок до того, щоб люди почали цікавитися і піклуватися про те, що відбувається під водою”, — зазначив Курта, додавши, що близько 85% із них перебувають на межі зникнення.
Як розповідало BitukMedia, біля берегів іспанського острова Тенерифе вперше при денному світлі зафільмували живого морського чорта. Ці риби мешкають на глибинах від 200 до 1500 м.