Site icon Bituk Media

Загадка природи: фотопастка “схопила” рідкісних чорних вовків (ВІДЕО)

Фото - SAVE Wildlife Conservation Fund Poland


Фотопастка у Польщі зафільмувала чорних вовків, які перепливали річку. Раніше вовки такого забарвлення в країні жодного разу не потрапляли на фото або відео.

Відео опублікувала організація SAVE Wildlife Conservation Fund Poland. Глядач бачить спочатку сірого та чорного вовків, які перепливають річку, а потім двох чорних вовків та сірого, що перепливають ту саму річку.

Зоологи хочуть дізнатися, чому з’явилися особини такого забарвлення і як це може вплинути на популяцію.

Зараз вони збирають кошти для того, щоб дослідити екскременти вовків — так зможуть без втручання в їхнє життя вивчити здоров’я тварин та особливості їхньої мутації. Про це повідомив проєкт SAVE Wildlife Conservation Fund Poland у фейсбуці.

Два чорні вовки, ймовірно, брат і сестра — на думку фахівців, їм приблизно рік. Екологи хочуть проаналізувати потомство цієї пари, щоб дізнатися більше про їхню ДНК і генетику.

Вважається, що чорне забарвлення – мутація у домашніх собак, яких схрещували з вовками тисячі років тому. “Чорні та сірі вовки – це один і той самий вид”, – розповіла координатор проекту SAVE Джоанна Точидловська. Цікаво, що більшість вовків у Польщі сірі — з червоними чи чорними вкрапленнями.

Меланізм – варіант фенотипу, що характеризується набагато темнішою в порівнянні з іншими особинами даного виду забарвленням. Чорне, коричневе або буре забарвлення зовнішніх покривів тварин, що визначається пігментами меланінами, виникає в результаті спадкових змін і може бути підхоплена природним відбором, якщо темні форми більш життєздатні, ніж світлі.

Науковці наголошують, що вовків із таким забарвленням у країні зустрічають вкрай рідко, а в разі схрещування двох таких вовків їхні дитинчата часто помирають в маленькому віці.

У 50-х роках вовки в Польщі практично вимерли, але після запровадження заборони на полювання на них у 1998, популяції відновилися. Зараз там мешкає близько 2000 представників цих тварин.

Як розповідало BitukMedia, в Єллоустоуні (США) через жорстоку сутичку з конкурентами загинула 11-річна одноока альфа-вовчиця. Вона була на чолі зграї з 36 тварин. Самиця не мала імені, але за життя встановила одразу кілька рекордів для свого виду.