Субота, 22 Лютого, 2025
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Фотограф-військовий з Луцька зібрав на виставці 50 тис. для своєї бригади

Важливо

Фотограф Віктор Голіков приїхав у Луцьк з виставкою  “Портал Зерна”. За 5 годин заходу вдалось зібрати 50 тисяч гривень на потреби 109 Донецької бригади ТРО, в якій він служить. 

Про це повідомляє “ШоТам” з посиланням на пресслужба ГО “Алгоритм дій”.

9 лютого в центрі розвитку креативних індустрій “Або Або”, яку організувала платформа “Алгоритм дій”, представили експозицію Віктора Голікова “Портал Зерна”. Частину великого приміщення, яку зараз відновлюють, перетворили на залу, де вмістили понад 30 робіт митця. 

Минулого року під час реабілітації в Луцьку Віктор Голіков зробив серію фото людей і предметів у дзеркальній поверхні сталевої скульптури “Зерно”, що стоїть в центрі міста на розі вулиць Кривий Вал та Лесі Українки. Роботи у відображенні “Зерна” надихнули створити окремий проєкт.  

Лучанин Віктор Голіков — відомий у місті фотограф, який працював у різних жанрах. Із жовтня 2023 року чоловік вступив до лав ЗСУ. 

Ще на старті організатори запустили інтернет-флешмоб “Я в “Зерні””, пропонуючи через фото, зроблені в скульптурі, долучитися до підтримки 109 Донецької бригади ТРО, в якій служить Віктор Голіков. 

У віддзеркаленні “Зерна” Віктор зафіксував людей, будівлі, предмети, які представив у чорно-білому варіанті. Також на заході показали відео-інсталяцію  “Живе Зерно” — зафіксований відеографом Олександром Солов’єм процес зйомок.  

У грудні 2024 фотограф-військовий, перебуваючи на реабілітації у Луцьку, годинами спостерігав, як світло, відбите від поверхні скульптури “Зерно”, створює унікальні образи. “Інший ракурс — як вихід в космос”.

“Я просто дивився відображення і шукав, що я там можу цікавого побачити. Мене так засмоктало, що я, мабуть, на годину випав з реальності. Занурився в такі портали всередині себе з якимись новими енергіями. Побачив те, чого не очікував, дістав фотоапарат, почав фотографувати. І понеслось”, — пояснює творчий процес Віктор Голіков.

Одну з робіт розмістили за чорною завісою в світлі червоного прожектора під назвою “Варіофото. РАКУРС”. У розтрощеному вікні знищеного училища культури в Добропіллі переливалося зображення будівлі з Луцька. За словами Голікова, це символічне поєднання двох реальностей, в якій живуть українці. Саме це фото може покласти початок новій виставці — анонсує Віктор.

Як розповідало BitukMedia, художник Нікіта Тітов до Дня святого Валентина створив серію “ЗСУ – Любов!”. Листівки, наліпки та постери – це ще один спосіб підтримати українське військо. 80% прибутку організатори обіцяють спрямувати на придбання дронів для ЗСУ.

 

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі