Site icon Bituk Media

Вийшов із сутінку: моторошного морського чорта вперше зняли на відео вдень

Melanocetus johnsonii. Зображення - NGO Condrik Tenerife

Біля берегів іспанського острова Тенерифе вперше при денному світлі зафільмували живого морського чорта. Ці риби мешкають на глибинах від 200 до 1500 м.

Про це в Instagram повідомила екологічна організація Condrik Tenerife.

Меланоцет Джонсона (Melanocetus johnsonii) або, як його ще називають, чорний вудильник Джонсона, є глибоководною рибою, яка веде хижий спосіб життя. За моторошний вигляд її прозвали чорним морським чортом.

Біологи-дослідники зафільмували рідкісний випадок, коли ця рибина просто в них на очах піднялась з глибин на поверхню неподалік іспанських Канарських островів. “Можливо, це перша у світі зареєстрована зустріч живого дорослого морського чорта, або Melanocetus johnsonii, при денному світлі на поверхні! Легендарна риба, яку мало кому пощастило спостерігати наживо”, — написали вчені у пості

В Condrik Tenerife заявили, що раніше вдавалося побачити лише загиблих особин або рибу на стадії личинки.

Чому морський чорт піднявся на поверхню, поки що невідомо. Це могло статися через підводні течії, напад хижака або хворобу.

Чорний вудильник Джонсона – хижа риба, яка мешкає на великих глибинах від 200 до 1500 м. Вона полює, привертаючи увагу здобичі своєю “вудкою”, що світиться, на голові. За світіння відповідають бактерії, що живуть із рибою в симбіозі. Меланоцет їсть дрібних раків та риб. Її шлунок так добре розтягується, що дозволяє проковтнути здобич, більшу за розміром за самого мисливця.

Як розповідало BitukMedia, напівпрозора істота зі здатністю до люмінесценції (світіння) настільки вразила дослідників, що вони прозвали її “загадковим слимаком з середньонічної зони”. Морські біологи MBARI – Науково-дослідного інституту при океанаріумі затоки Монтерей (штат Каліфорнія, США) – стверджують, що відкрили невідомий вид голозябрових молюсків.