Site icon Bituk Media

Тюлені мандрують, пінгвіни – полюють: полярники зафільмували цікавий момент з антарктичного життя

Фото - НАНЦ

Українські полярники зі станції “Академік Вернадський” зафільмували, як тюлені-крилеїди ліниво відпочивають на крижині, поки пінгвіни навколо неї активно полюють в океані.

Відео опублікували на сторінці НАНЦ у Facebook.

Тюленів-мандрівників на кризі доволі часто можна побачити навколо “Вернадського” антарктичною весною та влітку. Адже в цей час в акваторії багато плавучого льоду.

“Тюлені використовують кригу не як транспортний засіб, а як місце відпочинку. Іноді вони можуть відпочивати й на березі, однак плавучий лід набагато зручніший, адже на нього легше вибратися та завжди є доступ до води і, відповідно, їжі (як можна зрозуміти з назви, ці тварини харчуються крилем)”, – пояснили полярники.

Тюлені чілять на крижинах як наодинці, так і групами — інколи таких лежебоків може бути кілька десятків, вказують зимівники. А от крилеїди на відео, наприклад, “ділять апартаменти” на чотирьох.

На відео також зазнімкували невелику зграйку пінгвінів, що раз за разом вистрибують з води та пірнають знову, немов дельфіни.

Науковці зі станції “Академік Вернадський” зауважують, що зазвичай тюлені-крилеїди не полюють на пінгвінів. Антарктичними птахами харчуються морські леопарди, якщо вони голодні. Коли ж вони ситі, то загрози для пінгвінів не становлять.

Як розповідало BitukMedia, українські полярники побачили поблизу антарктичної станції “Академік Вернадський” унікальну пташину сім’ю. Аж трьох пташенят вдалося висидіти і вигодувати парі субантарктичних пінгвінів. То велика рідкість, вказують зимівники.