Майстриня з Дніпра Юлія Герасименко виготовляє максимально реалістичні кімнати в коробці. Їх ще називають “румбокси”. У лідерах серед замовлень за кордон інтер’єр сільської кімнати з Шевченком.
Про це пише “Коротко про”.
Румбокси від Юлії Герасименко реалістичні до найменших дрібниць. Наприклад, в мініатюрі “сільська хата” є такі елементи декору, як ікона у кутку, портрет Тараса Шевченка у центрі, а ще колаж з чорно-білих фотографій, подушки з вишитими наволочками “гіркою” на ліжку. Типовий сільський інтер’єр ХХ століття і навіть початку цього.
За словами майстрині, вона спочатку створює проєкт у своїй голові. “Я знала, яким має бути навіть отой килимок на підлозі, і довго не могла знайти потрібну тканину. Так і з портретом Шевченка. Він мав бути на чільному місці в інтер’єрі сільської хати. Тому шукала в інтернеті портрет, зменшувала його до певних пропорцій, опісля роздрукувала”, – розповіла Юлія Герасименко.
На наступному етапі Юлія зменшує усі елементи інтер’єру до потрібних пропорцій. Робить креслення і вже тоді приступає до створення румбоксу. В хід йдуть різні матеріали: основа завжди з дерева, а елементи інтер’єру – з полімерної глини, тканини, різноманітної фурнітури.
Юлія каже, що з дитинства обожнювала творити. Особливо подобалося їй малювати. Навіть закінчила художню школу в Кропивницькому, звідки родом. Там і навчалася: в одному з вузів отримала диплом агронома. Дотепер шкодує, що не мала фінансової можливості обрати більш творчу професію.
Закінчивши навчання, переїхала до Дніпра. Ні дня не працювала за спеціальністю, завжди шукала творчі заняття. Створювала топіарії, панно, а зараз мініатюри.
Над одним проєктом майстриня працює від кількох днів до трьох тижнів – залежно від складності. Адже багато часу займає сушіння пофарбованого виробу. Але замовники готові чекати: зараз графік Юлії розписаний аж до березня.
У лідерах серед замовлень інтер’єр сільської кімнати з Шевченком. “Взагалі з початком повномасштабного вторгнення найчастіше замовляють мініатюри в українському стилі. А ще подобається замовникам фіолетова ключниця “Двері Моніки”, – розповіла Юлія. Дизайн цієї роботи одразу впізнають фанати відомого американського серіалу “Друзі”.
Своєю найскладнішою роботою майстриня називає мініатюру “Вціліла шафа з Бородянки”. У квітні 2022 року російські військові обстріляли снарядами це містечко на Київщині, влучили у житлові будинки. В одному обвалилася стіна. І завдяки медіа увесь світ побачив дивом вцілілу кухонну шафу з посудом, на якій стояв запилений, проте цілісінький керамічний півник.
Переглянути цей допис в Instagram
“Зробити мініатюру з шафкою з Бородянки мене вмовили замовники, хоча я спочатку не погоджувалася: боялася хейту, що нібито заробляю гроші на чужому горі, – пригадує Юлія Герасименко. – Але все ж зробила. Мене заспокоювало те, що господиня цієї знищеної квартири залишилася живою”. Мініатюру “Вціліла шафа з Бородянки” замовляли за кордон, купували для розіграшу на користь ЗСУ.
Майстриня не знає, чи бачила її роботу власниця зруйнованої квартири, але мініатюру замовила жінка, яка теж проживала у цьому будинку – вона і надіслала фото на тлі того самого будинку у Бородянці.
Роботи Юлії Герасименко розʼїхалися не лише Україною, а й світом. До понад 25 країн, каже майстриня. 70% її замовників – це платоспроможні жителі закордону. Ціна виробу залежить від складності. Наприклад, ключниця “Двері Моніки” – 800 грн.
Індивідуальні замовлення дорожчі. Створення румбоксу починається з того, що замовник надсилає фото бажаного інтер’єру або ж в деталях розписує, що і як має бути. Так Юлія зробила мініатюру дитячої кімнати, в якій мешкає син замовника. З конкретним диваном, лампою, шторами. А зараз має ще одне індивідуальне замовлення – кондитерську.
Робота хендмейдером – це не тільки творчість, зізнається Юлія. Багато часу займає переписка за комп’ютером, створення і наповнення сторінок в соцмережах, робота над рекламою. Отже, майстриня радить усім майстрам хендмейду активно здійснювати продажі саме у соцмережах.
Як розповідало BitukMedia, заслужений майстер народної творчості Степан Бориславський з села Модричі Трускавецької громади потрапив до Книги рекордів України. Чоловік створив понад сотню вишитих полотен на біблійну тематику