П’ятниця, 24 Січня, 2025
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Тхне спортзалом і гнилим сміттям: тисячі людей прийшли подивитися на цвітіння рідкісної рослини

Важливо

Рідкісне цвітіння рослини зі специфічним запахом привабило сотні людей до Королівського ботанічного саду Сіднея (Австралія). У науці вона відома як Amorphophallus titanum, але в інтернеті його прозвали Путрицією та “трупною квіткою”.

Про це пише Associated Press.

Путриція (поєднання слів “гнилий” та “Патриція”) цвіте тільки 24 години і весь цей час нестерпно смердить. За словами очевидців, це схоже на запах сміття, що гниє, або брудних шкарпеток. Тим не менш, це не зупиняє людей від того, щоб прийти і побачити рідкісне явище на власні очі.

У сіднейському ботанічному саду рослина не цвіла вже 15 років, хоча у природі могла б квітнути раз на 7-10 років. Не дивно, що її зірковий час привабив близько 20 тисяч людей.

Висока, загострена і смердюча, “трупна квітка” науково відома як Amorphophallus titanum. А в Індонезії як бунга бангкай – там рослина зустрічаються в дощових лісах Суматри. Загалом у світі не більше 1300 “трупних квіток”: лише 300 рослин у дикій природі та менше тисячі у садах.

“Той факт, що вони дуже рідко розкриваються, тому й цвітуть вони рідко. Очевидно, це ставить їх у дикій природі у невигідне становище. Коли вони розкриваються, доводиться сподіватися, що поблизу розкриється інша квітка, тому що Amorphophallus titanum не можуть самозапилюватись”, пояснила представниця саду Софі Даніель.

Після семи років у саду Сіднея у грудні 2024 року Путриція показала свій бутон розміром 25 см заввишки. До 23 січня квітка сягнула 1,6 м заввишки.

Протягом дня її квітконос повільно розкрився, ніби плісирована спідниця навколо величного центральної бульби, жовто-зелена зовнішня частина закрутилась й оголила бордовий центр.

За цвітінням Путриції можна спостерігати і на YouTube – там запущено пряму трансляцію з оранжереї. Деякі люди підключаються до ефіру навіть після побачення з рослиною в саду. “Ми обідали і подумали: “О, боже, вона відкривається ще більше, треба повернуться””, – розповіла одна з відвідувачок Саллі Крокер.

Фото – Botanic Gardens of Sydney

Як розповідало BitukMedia, вчені намагаються знайти в південноафриканських лісах пару для єдиної рослини Encephalartos woodii, що збереглася. Ці рослини були поширені на Землі ще за часів динозаврів. Проте тепер опинилися на межі вимирання. У пошуках допомагають дрони та штучний інтелект.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі