Середа, 15 Січня, 2025
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

Повернути усмішку: вперше в Україні хірурги “реанімували” пацієнтці лицевий нерв

Важливо

Вперше в Україні хірурги застосували найсучаснішу методику з реконструкції лицевого нерва. Унікальне втручання виконали спеціалісти львівської Лікарні Святого Пантелеймона у співпраці з колегами з Шотландії. Пацієнтка, яка через параліч лівої частини обличчя раніше не могла навіть пити воду, тепер усміхається.

Про повідомляє Національний реабілітаційний центр UNBROKEN.

33-річна Ольга Руденко з Херсона кілька років тому перенесла операцію з видалення кісти лівої привушної залози, але за деякий час стався рецидив.

Під час другого втручання в цій небезпечній ділянці медики пошкодили стовбур лицевого нерва, що призвело до парезу – в Ольги повністю “відняло” ліву частину обличчя.

“Я не могла навіть води попити. Про міміку і усмішку взагалі забула. Ліве око не закривалось. Для мене це було дуже важко. Крім того, до цього ще не було такої методики, яка на 100% виправила б мою ваду, і я втратила надію”, – розповіла Ольга.

У різних лікарнях жінці намагалися провести реконструкцію лицевого нерва, але жодна методика не давала бажаного результату. Зрештою, пацієнтку прийняли у лікарні Святого Пантелеймона у Львові.

“Раніше один із наших провідних хірургів вже проходив стажування у США, де переймав досвід у фахівців, що успішно займаються саме реконструкцією лицевого нерва”, – зауважують медики.

Окрім львівських лікарів, до операції долучилися реконструктивні хірурги з Шотландії, і команда виконала пацієнтці “реанімацію лицевого нерва”.

За словами лікарів, ця методика є найсучаснішою і водночас найважчою у всьому світі, але 99% операцій – успішні. “Суть втручання полягає в тому, що ми забираємо одну гілку нерва в ділянці жувального м’яза та пересаджуємо на ту частину лицевого нерва, який був пошкоджений. Це надважко, адже ми працюємо зі структурами розміром з людську волосину”, – розповів завідувач 1-го відділення Центру хірургії та онкології Лікарні Святого Пантелеймона Гнат Герич.

За 2 місяці після операції Ольга почала усміхатись. Її щока поволі рухається, а ліве око тепер закривається.

Фото – UNBROKEN Ukraine

Однак відновлення нерва – тривалий процес, тож остаточно оцінити результат можна буде лише за рік після операції. Зараз пацієнтка проходить реабілітацію та щодня виконує спеціальні вправи, додають у лікарні Святого Пантелеймона.

Як розповідало BitukMedia, в Києві виконали першу в історії України ретрансплантацію серця. Це друга трансплантація у житті чоловіка, й тепер він житиме вже з третім серцем. 

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі