Середа, 8 Січня, 2025
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

“Навіть американці не могли повірити”: український пілот F-16 вперше в історії збив шість крилатих ракет за один бойовий виліт

Важливо

Вперше в історії застосування Fighting Falcon за один бойовий виліт винищувач F-16 знищив одразу шість крилатих ракет противника, хоча на американському винищувачі можна розмістити тільки чотири ракети. Це історичний рекорд і він стався час масованої ракетно-дронової атаки у грудні 2024 року.

Про це 7 січня у своєму фейсбуці розповів начальник служби зв’язків з громадськістю командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

“За результатами об’єктивного контролю маємо стовідсоткове підтвердження факту, що вперше в історії у протиповітряному бою американський винищувач F-16 збиває шість крилатих ракет, дві з них — авіаційною гарматою. І робить це — українець!” – написав полковник.

Бойовий виліт відбувся 13 грудня під час масованої ракетно-дронової атаки. Зокрема, у той день зафіксували 94 крилаті російські ракети повітряного, морського та наземного базування.

“Штурман наведення виводить мене на ворожі цілі, по курсу група з восьми крилатих ракет. Зближуюсь на відповідну дистанцію, бачу перешкоди — значить ракети мають власний РЕБ — так звані “засоби РЕБ індивідуального захисту”. Приціл у F-ок досить потужний, якщо ціль вже в прицілі, то навіть під впливом РЕБ вона вже нікуди не дінеться з радара бортової РЛС. Я підлетів на зручну для роботи відстань, захопив цілі повторно, почергово запустив ракети й влучив — обидві цілі знищено!”- цитує Ігнат пілота F-16. 

Під крилами F-16 в українського пілота лише чотири авіаційні ракети класу “повітря-повітря” – середнього та ближнього радіуса дії. Першими пілот застосував ракети з більшою дальністю, потім льотчику довелося зблизитися до близько двох миль, аби застосувати ракети малого радіуса дії.

“Я підлетів до другої пари, захопив ракети, побачив, що від них теж “фонить російським РЕБом”, та це їм не надто допомогло. Перший пуск — ціль збита, другий — теж! Радості не було меж, бо усі влучання по ворожих ракетах бачив на власні очі! В підвісних баках ще залишалося трохи пального, і бойова робота триває… Штурман наведення дає мені команду вийти в зону чергування, аби дати відпрацювати по цілях побратимам на Су-27″, – розповів пілот.

Пілот виконав команду з пункту управління — відійшов у визначений район. Але на його курс вийшла ще одна ворожа ціль, яка, вочевидь, рухалася у напрямку Києва. На той час з озброєння на F-16 залишилася лише скорострільна авіаційна гармата. Збивати повітряні цілі авіаційною гарматою у США українські пілоти вчилися виключно на тренажерах.

“Я розумів, що шансів поцілити у ракету, що летить зі швидкістю 650 км+, небагато. Спершу треба знайти її в небі, вирівнятись по висоті й з відстані не більше як 500 метрів вести вогонь на випередження. Та й підлітати ближче вкрай небезпечно — у разі детонації бойової частини в 450 кг є великий ризик для літака, щонайменше влетіти у хмару уламків. Спочатку шукав ціль внизу — нічого. Потім набрав висоту, підняв радар і побачив її… Кілька черг із гармати — і вибух… потім ще один! Повторна детонація… подумав я, — але, як виявилось за результатами об’єктивного контролю — ракет було дві! Летіли “етажеркою”, поруч одна від одної. Противник часто запускає їх у такій тактичній конфігурації, ціла група ворожих ракет може летіли близько одна від одної, аби супротивник бачив їх як одну ціль”, — розповів льотчик. 

За словами Ігната, “навіть американці не могли повірити”, що український пілот це зробив. Після посадки льотчика зустріли на аеродромі оплесками та оваціями. Не приховували емоцій і в керівництві Повітряних Сил на пунктах управління. Приємно здивовані були й американці за океаном, дізнавшись, як працюють їх підопічні.

“Так, ми отримали від партнерів не надто нові модифікації “Ефок” (зрештою, як і інше наземне озброєння), ми не маємо на цих літаках потужних радарів та далекобійних ракет, аби наодинці змагатися в повітряних боях з технологічними літаками росіян, але молоді українські пілоти кожного дня доводять, що вони — найкращі, чи то в кабіні радянського, чи то — американського винищувача!”, – підсумував Юрій Ігнат.

Як розповідало BitukMedia, український підліток винайшов технологію для протидії засобам РЕБ.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі