Site icon Bituk Media

2025 року народяться перші діти нового покоління – “бета”

Зображення - mccrindle.com.au

2024-й став останнім роком, коли на світ з’являлися діти “альфа”.
Перші представники нового покоління – “бета” – народяться у 2025 році. Про це розповів у своєму блозі австралійський демограф і соціальний дослідник Марк Маккріндл.

Саме Марк Маккріндл вигадав термін покоління “альфа”. Він хотів вказати на те, що нинішні діти народилися в нову добу — вони не уявлятимуть, як жити без нових технологій.

Батьками дітей “бета” в основному стануть мілініали та зумери. На думку соціолога, до 2035 року представники нового покоління становитимуть 16% населення світу, багато хто доживе до XXII століття.

“Бета” прийдуть на зміну поколінню “альфа”, представники якого з’являлися на світ у 2010–2024 роках. Часові рамки для “бета” – 2025-2039 роки. Очікується, що до 2035 року вони становитимуть 16% населення всієї планети і багато хто з них доживе до XXII століття. Це будуть молодші діти мілініалів та старші – зумерів.

Більш раннім поколінням надавали літери латинського алфавіту — X (1965–1979), Y (1980–1994), Z (1995–2009). “Альфа” та “бета” отримали свої назви, оскільки народилися зовсім в іншому світі. “Для покоління “бета” цифровий та фізичний світи стануть єдиним цілим. Поки покоління “альфа” переживає розквіт розумних технологій та нейромереж, покоління “бета” житиме в епоху, коли штучний інтелект (ШІ) та автоматизація повністю інтегруються у повсякденне життя — від освіти та роботи до охорони здоров’я та сфери розваг”, — пише МакКріндл.

На думку соціолога, нове покоління повною мірою відчує масштаб автономного транспорту, медичних технологій і захопливих віртуальних середовищ у повсякденному житті. Крім того, коли діти знайомитимуться з навколишнім світом, особлива увага приділятиметься персоналізації: алгоритми ШІ адаптуватимуть навчання, покупки та соціальні взаємодії.

“”Бета” виростуть у світі, сформованому технологічними проривами, змінними соціальними нормами і зростаючою увагою до сталого розвитку”, – пише МакКріндл.

На його бачення, покоління “бета” також успадкує світ, який зіштовхнувся із серйозними соціальними проблемами. “В умовах зміни клімату, глобальних демографічних змін та стрімкої урбанізації увага до екології буде не просто бажаною, а очікуваною”, — пише дослідник, зазначивши, що чимало зумерів активно замислюються про екологію та питання рівності.

“Це призведе до того, що покоління “бета” мислитиме глобальніше, ніж будь-хто до них, вони будуть орієнтовані на співтовариство і здатні до співпраці. Їхнє виховання підкреслюватиме важливість інновацій не тільки для зручності, а й для вирішення нагальних проблем їхнього часу”, — зробив висновок МакКріндл.

Наступні покоління аналітики та соціологи пропонують продовжити називати літерами грецького алфавіту — у 2040–2054 роках народяться діти “гамма”, а в 2055–2069 роках — “дельта”.

Як розповідало BitukMedia, азійська країна запроваджує чотириденний робочий тиждень, адже треба підвищувати народжуваність.