Кожен п’ятий мешканець Великої Британії (21%) щорічно отримує на Різдво небажаний подарунок. Дослідження провела британська незалежна організація із захисту прав споживачів Which?.
Про це повідомляє The Guardian
Компанія попросила понад 2 тисячі людей назвати найгірші подарунки, які вони отримали на Різдво минулого року. Та й взагалі пригадати “найгірші подарунки з будь-коли отриманих”.
21% опитаних зізнались, що минулого різдвяного сезону отримали небажаний або невідповідний подарунок.
Список очолюють сидіння для унітазу та місце на цвинтарі. А ще вживана сушильна машина, яку 19-річна дівчина отримала від свого хлопця, ростбіф для вегетаріанця і передарований з попереднього року гель для душу.
На питання про те, що люди роблять з непотрібними подарунками, троє з десяти (31%) зізналися, що позбуваються їх: кожен восьмий опитаний (12%) відніс невдалий сюрприз до благодійного магазину, один з десяти (10%) віддав другу або члену сім’ї, а 5% респондентів продали їх на інтернет-майданчиках, таких як eBay або Vinted.
Ліза Вебб, експертка з прав споживачів у Which?, зауважила, що важко придумати менш відповідний подарунок, ніж місце на цвинтар або сидіння для унітазу, але поблажливо підсумувала, що “кожен може зіткнутися з труднощами при виборі подарунка для друзів та сім’ї”.
Як зауважує видання, добра для британців новина полягає в тому, що багато роздрібних торговців розширюють свою політику повернення під час святкового періоду, тож можна отримати відшкодування або обміняти подарунок на інший товар чи ваучер.
Дослідження, проведене поштою, показало, що на початку 2023 року повернули різдвяні подарунки на суму 232 млн фунтів стерлінгів. Середня ціна кожного подарунка становила 74 фунти. Повернення обходиться роздрібним торговцям приблизно в 7 млрд фунтів стерлінгів, а непотрібні різдвяні подарунки на суму приблизно 42 млн щорічно потрапляють на звалище.
Крім того, повернення подарунків спричиняє екологічну шкоду. Британська рада моди виявила, що повернення одягу призвело до викидів 750 тис. тонн CO2 у 2022 році.
Як розповідало BitukMedia, вчена оцінила, з якою швидкістю мають рухатися сани Санти, аби за одну ніч доставити подарунки всім дітям, які святкують Різдво.