Субота, 21 Грудня, 2024
العربية简体中文NederlandsEnglishFrançaisDeutschItalianoPortuguêsРусскийEspañolУкраїнська

У Києві встановили мініскульптурку “Щедрик” на фасаді МЗС (ВІДЕО)

Важливо

На фасаді Міністерства закордонних справ України з’явилася нова мініскульптурка – “Щедрик. Пісня-дипломат”. Вона стала 47-ю в рамках історико-культурного проєкту “Шукай!” і присвячена культурній дипломатії. Відкриття відбулось напередодні Дня дипломатичного працівника і різдвяних свят.

Авторка проєкту Юлія Бевзенко пояснила, що цей мистецький символ нагадує про тріумф української культури на світовій арені.

Історія “Щедрика” почалася з українського композитора Миколи Леонтовича, а на міжнародному рівні її закріпив хоровий диригент Олександр Кошиць. У 1919 році під його керівництвом пісня увійшла до програми світового туру, де здобула популярність і перетворилася на відому англомовну версію — Carol of the Bells.

Мініскульптура “Щедрик” стала 47-м об’єктом у рамках проєкту “Шукай”. Її встановлення — це нагадування, що кожен українець є послом і дипломатом культури.

“Культурна дипломатія — це не лише пісні, а й успіхи дизайнерів Івана Фролова і Руслана Багінського, фільм “20 днів у Маріуполі”, прапор у космосі від U24 чи вишиванка з танками від “Етнодому” на президенті. Це й коли Куїнджі нарешті визнають українським митцем”, — наголошує Юлія Бевзенко.

На відкриття нічним потягом з Варшави приїхав Якуб Карновскі – перший заступник голови Правління KredoBank, який став меценатом нової мініскульптури.

Кредобанк став меценатом проєкту і подарував Києву 47-му мініскульптуру. Фото – KredoBank


“Історія “Щедрика“ — це символ перемоги культури над часом і обставинами. Коли Україна була окупована, ця пісня підкорювала сцени Європи та світу, нагадуючи про Україну, гідність і національну ідентичність. Ми переконані, що мелодія цієї маленької пташки продовжить лунати, об’єднуючи цивілізований світ, даруючи надію і тепло в серцях. А ще, як співається в “Щедрику”, бажаємо всім “мірки грошей”, адже фінансова стабільність українців та України є важливою зброєю на шляху до відновлення та перемоги”, – сказав Якуб Карновскі.

Скульптор “Щедрика” – Юрій Білявський.

“Поруч з ластівкою, яка тримає в лапках дзвоник, є кнопка. Натисніть на неї і ви почуєте Щедрика. Прикмета: Щедрика вмикай, культурним дипломатом ставай”, – пише Юлія Бевзенко.

Всі фото – Андрій Проць

За словами Юлії Бевзенко, вона щиро радіє тому, що “ластівка встигла”, адже “”Щедрика” не встановиш в лютому, вересні або серпні. Він має бути напередодні Різдва”. Виготовити скульптуру було не просто – піч мала працювати десять годин поспіль декілька разів, чого в грудні через відключення світла практично не було.

Як розповідало BitukMedia, на початку грудня в Ужгороді відкрили мініскульптурку на честь українського композитора Миколи Леонтовича. Її можна побачити на стіні медичного факультету Ужгородського національного університету. Це вже 73-я мініскульптурка в місті.

Останні новини

Читайте позитивні новини у нашому Telegram каналі